Wysoka temperatura 6870?

kupiłem niedawno radeona 6870 his turbo. wszystko chodzi pięknie tylko ta karta osiąga wysokie temperatury, teraz ta karta ma temperaturę 60 stopni przy włączonej mozilli i jetaudio, a w grach osiąga 90 stopni. czy te temperatury są normalne? dodam że mam dobrze wietrzoną obudowę.

Szczerze powiedziawszy temperatury są trochę za wysokie. U mnie His HD6870 (nie Turbo, ta zwykła wersja) ma 40-45 w Idle i ok. 80 stopni…ale w w FurMarku (w grach rzadko przekracza 70 stopni). Odczyt skąd bierzesz, GPU-Z najnowszy czy coś innego?

odczyt biorę z najnowszego gpu-z i msi afterburner

Prędkość wentylatora na ile ustawiona?

daj jakąś dobra pastę na gpu.

Trochę głupi pomysł przy 2-letniej gwarancji HIS… Oddaj do sklepu jako niezgodność towaru z umową.

prędkość wentylatora na auto, a gwarancja jest na 3 lata.

Nie dawałbym głowy… Wydaje mi się, że polski dystrybutor HIS jakim jest Extrememem, daje 2-letnią gwarancję.

Zresztą nieistotna gwarancja, oddaj ten egzemplarz powołując się na ustawę - jeśli usterka istnieje, będziesz miał nową kartę w ciągu 14+ dni.

sorry że tak długo nie odpowiadałem. jako że nie grałem ostatnimi czasy dużo postanowiłem kartę oddać na gwarancję. niestety na gwarancji nic nie zrobili gdyż stwierdzili że karta jest sprawna więc w stresie temperatura 90 jak przed oddaniem na gwarancję. co do gwarancji his może i daje 2 lata, ale w sklepie w którym ją kupowałem dostałem gwarancję na trzy lata.