Wysoka temperatura ASUS ROG Strix Scar II

Witam mam problem z wysoką temperaturą laptopa w grach ASUS ROG Strix Scar II z RTX2070 i i7 8750H.

Temperatura CPU dochodzi nawet do 97 stopni

Zrobiłem już undervolting CPU w Intel Extreme udało mi się obniżyć do -100 mv, posiadam również podkladke chlodzaca, wymienilem pasty na thermall gryzlly i dalej nie ma poprawy
Ma ktoś jakieś pomysly? w MSI Afterburner widać wykres jak wygląda temperatura
Przy takiej wyższej temperaturze widać jak taktowanie procesora spada

Siedząc na samym pulpicie temperatura jest w granicach 50-70 stopni

Witaj @mkasyna na Forum DobreProgramy
Też mam ten procesor (oraz GF 1050) i faktycznie, grzał się. Wiatraki szalały. Myślałem, że laptop odleci jak dron
Nie mam podkładek

Zastosowałem porady, krok po kroku z tego filmu

Przywróć te ustawienia co miałeś, skasuj programy zmieniające ustawienia.
Ja ze swoich zostawiłem ControlCenter Clevo (Laptop DreamMaster) i tam ustawiłem po undervoltingu, temperatury uruchamiające wiatraki.
Chodzą cicho, a włączają się, gdy faktycznie muszą
Tak wygląda po zmianach
obraz

Daj znać czy się udało

Ja bym oddał do serwisu, niech oni się martwią, jak nie umieją zaprojektować.
Jednak tak nawiasem, to nie wiem jaki diabeł podkusił Ciebie do zakupu 2070 w laptopie… Ta karta w Turbo, które ustawiłeś, bodaj 120W ciągnie, do kompletu I7 Intela (Ryzeny łykają chyba 10W mniej :wink: ) i 15 calowy laptop…

Ja na 17, z chłodniejszymi podzespołami, uruchamiam zwykle (rzadko) gry w silent lub balanced…

Pomogło trochę a wiesz może dlaczego nie moge zmienić wartości w tych tabelkach ?
I taktowanie procesora teraz mam w granicach 2500 mHz - 3100 mHz tak powinno być? wczesniej miałem cały czas prawie 3900 mHz

Nie rób to Trottle. W zaawansowanych opcjach zasilania ustaw max moc procesowa na 99% to ci nie przetaktuje wtedy. Zak dziędzie sie nadal grzał do ustaw na 90, 85 itd. Trottle źle działa przy nowych procesorach

Rozchodzi się tu o to? Zmieniam, doszedłem do wartośći 40 i 0 różnicy

Przechwytywanie1