WYsoka temperatura chipsetu - DFi

Cześć,

Mam płytkę DFi. jak wiadomo ma ona bardzo głośnie chłodzeni więc postanowiłem je wymienić na takie coś http://allegro.pl/item242923921_zalman_ … d_aab.html .

No i ok, nie lada problemu żeby to dopasować ale jakoś się udało. Ale tutaj sie schodki zaczęły. W tym momencie podczas jałowej pracy Everest jak i bios pokazują że temperatura chipsetu wynosi 59* Celsjusza. Jak na moje oko to dosyć sporo, a co się będzie działo jak komputer dostanie obciążenia…

Więc moje pytanie: Co jest nie tak ? Czy może tak ma być?

pzdr!

Znajomy miał taki sam problem, na takiej samej płycie i postanowił kupić ten sam radiator :slight_smile: Rozwiązał go (problem xD) poprzez zamontowanie zwykłego wentylatora na radiator zalmana, mam na myśli mały wentyl, a nie 80 czy 120 :stuck_out_tongue: . Temperatura znacznie spadła. Myślę, że jeśli zrobisz to samo będziesz miał zadowalający efekt. Sprawdź jeszcze czy dobrze nałożyłeś paste, aha i przy nakładaniu pasty nie sprawdza się powiedzenie więcej=lepiej.

Z tym to ok poszło :slight_smile:

Hmm czyli szukam teraz cichego wentylka :slight_smile: polecacie coś ?:slight_smile: