Wysoka temperatura chipsetu

Po wymianie procesora z Athlon 64 3500 na Athlon 64 X2 6000+ wyraznie wzrosła mi temperatura płyty głównej w stresie do 64stopni Celsiusa- płyta Gigabyte GA M55-plus S3G v1. Na chipsecie płyty jest nałożony oryginalny radiator, uważam że to on może nie wyrabiać, choć wzrost temperatury może powodować także słaby zasilacz Feel2 350W zasilający mojego kompa. W obudowie mam zamontowane dwa wentylatory wymuszające obieg powietrza. Czy możecie mi pomóc określić przyczyne wzrostu temperatury, oraz jakie podjąć kroki aby obniżyć troche temperature płyty głównej. Z góry dzięki.

Dołączam dwa linki do zrzutów ekranu z everesta oraz cpu-z:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2e0 … 9432d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/090 … 28b10.html

Wyczyść dokładnie komputer z kurzu, nałóż nową pastę termoprzewodzącą i poukładaj kable w obudowie.

Obudowa czyściutka nie dawno odkurzana. Kable od zasilacza starannie poukładane żeby nie blokowały przepływu powietrza. Jak kupię pastę termoprzewodzącą to nałożę nową i zobacze jaki będzie efekt.

a jak było z temperaturami przy poprzednim procku ?? Tutaj nałożenie nowej pasty dużo nie da najlepiej jakbyś zmienił chłodzenie na chipset

ja miałem taką samą sytuację po zmianie radiatora na ten co posiadam obecnie temperatry spadły o 20 stopni

w spoczynku 37stopni w stresie 42-43 stopnie

i jeszcze jedno ja osobiście na twoim miejscu zmieniłbym zasilacz mimo wszystko twój athlonik bierze nawet sporo prądu

Gdy miałem zamontowany stary procek temperatura w stresie nie przekraczała 60 stopni Celciusa. Dzisiaj zamówiłem nowy zasilacz Mode Com Volcano 550W, oraz radiator Thermalright HR-05 i pastę Zalman, jutro sprzęt będzie do odbioru. Na temat poleconego przez kolegi Edge radiatora na chipset znalazłem w necie bardzo dużo pozytywnych opinii. Jutro wieczorem wszystko zamontuję i poddam testom. Z wynikami podzielę się na forum.

może pomyśl o jakiejś wentylacji w obudowie ? zamontuj wiatrak na przód i na tył, to i dysk twardy na tym zyska :slight_smile:

steemm

:expressionless:

no to coś słaby ten obieg, albo pasta pod radiatorami płyty już stara, spróbuj zdemontowac chłodzenie i załóż nową paste

Witam zamówione przeze mnie podzespoły zamontowałem, nie obyło się bez małych kłopotów (trochę mało miejsca żeby zmieścić nowy radiator), ale udało się. Obecnie temperatura w spoczynku waha się między 34 a 35 stopni Celciusa, natomiast w stresie nie przekracza 47 stopni. Wszystkim dziękuje za pomoc i dobre rady. Post do zamknięcia. :smiley: