Wysoka temperatura CPU w ACER NITRO 5

Co do Acera to trzeba im przyznac ze zachowali sie wzgledem mnie jako klienta w tym przypadku naprawde wporzadku.
Dostane nowy :slight_smile:
W koncu bede mogl sobie pograc jak czkowiek:)

Usunięcie wady to nie łaska tylko zakichany obowiązek. Wzięli pieniądze za laptopa a nie grzejnik pokojowy.

To ze zmusili cię do szukania pomocy po forach zamiast usunąć usterkę od razu jest już karygodne.

Pocolog masz racje ! Z tym ze jak by chcieli to bym sie jeszcze dlugo z tym bujal.
Moze cos doradzisz w poprzednim komputerze bylo ubezpueczenie i to nie tanie. Jak je odzyskac ? Bo skoro nie mam komputera a ubezpieczenie jeszcze na 2 lata wazne to jestem stratny. Czy w sklepie przy nowym pc uwzglednia laczne koszty w tym z ubezpieczeniem jako cene na nowy komputer?

Ubezpieczenie to całkowicie osobna rzecz. Sklepy naciągają na nie klientów, żeby podnieść sobie zarobek ze sprzedaży. Na zwrot nie masz co liczyć, ale jeśli laptop został wymieniony w ramach reklamacji producenta to ubezpieczeniu powinien podlegać nowy sprzęt - tak byłoby logicznie i jest większości wypadków, ale jakie są zapisy w twojej umowie to wiecie tylko wy z ubezpieczycielem :wink:

Teraz sie czaje ktorego lapka gameingowego kupic :wink: zeby znowu kibla nie bylo z tym chodzeniem.
Budzet to ok 3800 jest cos warte polecenia w tym przedziale? Polecisz cos pozdrawiam

Czekaj, czekaj. To tobie całkowicie zwrócili pieniądze, a nie wymienili na nowy model? No to oczywiście kontaktuj się ze sklepem i próbuj zwrócić kasę za ubezpieczenie!

Co do laptopów gamingowych, to ja jestem zdania, że mobilność wyklucza wydajność, więc nic nie polecę :wink:

Moj kolega rez ma Acera Nintro 5 z tym ze nie byl wadliwy tak jak moj i kazdy tytol mu smiga, gra godzinami i nic nie narzeka.
A co do Stacyjek nie wyobrazam sobie grac na siedzaco :stuck_out_tongue: gram wylacznie na lezaco :smiley:

Jeśli grasz na leżąco, to też może być powodem przegrzewania się laptopa. Zaizolujesz go z jednej strony kocykiem, z drugiej zatkasz otwory wentylacyjne i jajecznica gotowa :wink:

17, zawsze lepsza od 15. :wink:
Dodatkowo starszy Ryzen 3750/3550 ma 10W niższe oficjalne tdp od i5 8/9300 jak pamiętam.

To zrób przynajmniej “mostek”.
Bez%C2%A0tytu%C5%82u

No wlasnie on sie grzeje nawet przy pasjansie hehe wiec tutaj nie ma nic do rzeczy:) po za tym gram taka latami i nigdy z innym lapkiem nie bylo tego klopotu a tym bardziej z geami np z 2012 roku gdzie to 1/50 mozluwoaci tego kompa ale i tak dzieki za rady:)

… a co ma wiek gry do temperatury. ;-)?
Prawie nic.
W Skyrimie można rtx 3000 upiec równie dobrze jak w Cyberpunku.
W jednym tylko upiecze się generując 379 klatek, a w drugim 39 na ultra. :wink:

Jeżeli nie zablokujesz górnego limitu FPS, to karta będzie zapierniczała jak szalona nawet przy pasjansie. :wink:

Sorki przyjacielu, ale te dwa słowa nie idą w parze.

idą, jak dym ze spalonych tranzystorów pod wpływem 99 stopni C. na rdzeniach po odpaleniu DOOM Eternal w ULTRA. :fire_engine:

Laptopy do gier to mega grzałki.

Wysoka temperatura = szybsze zużycie podzespołów.

Nie, jest znacząco inaczej.
Stacjonarki wydzielają więcej ciepła, ale to laptopy mają układy chłodzenia takich rozmiarów że nie są w stanie odprowadzić ciepła wydzielanego przez podzespoły.