Wysoka temperatura CPU w ACER NITRO 5

Od kilku dni odnotowuję wysoką temperaturę w laptopie. Przy tylko włączonym laptopie przy 10% użycia CPU temperatura wynosi 55 stopni C. Nie ukrywam że często gram w gry typu Far cry 5 czy GTA 5. Obciążenie CPU wynosi wtedy 80/95% a temperatura skacze od 90 do 97 stopni C. Nie wiem czy to jest normalna temperatura, czytałem rożne fora internetowe i jedni piszą że to jest normalne w laptopach a drudzy że nie. Proszę o szybką pomoc. Dodam też że mam wszystkie sterowniki aktualne tak jak i bios.

A czego się spodziewasz po produkcie z którego usunięto 3/4 układu chłodzenia?

Oddaj padlinę producentowi, niech zapewni odpowiednie temperatury pracy zamiast wciskać gówno z napisem “gejming”.

Maksymalna temperatura dla twojego procesora to 100 C. Dopóki jej nie przekraczasz wszystko jest OK.

Przy setce się wyłączy ale raczej nie sądzę aby doszedł do setki, temperatura skacze i taktowanie też, throttling go dusi więc spada do 90 a potem znowu rośnie.

Przypomnę, słowa “laptop” i “gejming” się wykluczają.

Chyba że z pomocą rozwiązań takich jak Geforce now.

Wszystkie urządzenia, które mają procesor z końcówkami H osiągają takie temperatury. Jeśli nie masz kompa na gwarancji i potrafisz wymienić pastę w laptopie - zrób to. Fajerwerków się nie spodziewaj, ale zawsze warto to wymienić. Przed wyłączeniem laptopa po ostrym graniu, nigdy od razu go nie wyłączaj. Daj mu kilka minut na samym pulpicie, żeby wydmuchał gorące powietrze i dopiero wtedy go gaś.