Wysoka temperatura CPU

hej! nie wiem czy umieszczam wątek w dobrym dziale, ale jestem tu nowy, ale mam nadzieję, że jest ok…

a teraz przejdźmy do problemu… mam laptopa hp compaq 6720 z prockiem athlon 2x2.0, i kartą graficzną geforce 8400 M GS 256mb… i tu pojawia się problem… zainstalowałem Gothic’a 3 i po 20 minutach grania temperatura na jednym rdfzeniu to 77, na drugim 73;/ na GPU jakies 65:/… sprawdzałem Everestem Ultimate… Czy te temperatury są w porządku?;/… da się jakoś zapobiec grzaniu sie tych części podczas grania? czy moze nie trzeba?:P…

P.S. komputer jest nowy, tzn ma jakiś miesiąc, jestem pierwszym właścicielem.

próbowałem szukać podfobnych tematów, ale nie pomogło mi to zbyt wiele

z góry dziekuje za pomoc

adrian

temperatury w laptopach są wyższe niż w zwykłych zobacz takie coś http://allegro.pl/item416830059_pk2_pod … light.html

Ile czasu masz tego laptopa ?? Może się poprostu zakurzył, a dzisiejszy sprzęt wymaga częstego czyszczenia niestety :slight_smile: Zwróc też uwagę, gdzie laptop stoi i z której strony ma wywietrznik. Położony musi być tylko na gołym blacie, nigdy na obrusie, kolanach albo jeszcze czymś gorszym.

lapka mam jakiś miesiąc, może półtora, stoi na drewnianym blacie, więc chyba w porządku… po godzinie grania temperatura procka to praie 80 stopni:/… czy to jest normalne?;/…przecież na tym procku można jajka gotować:/ jeśli chodzi o GPU to cały czas(podczas grania-na razie lekko ponad godzinę) jest prawie 70…

hmm… może to przez grę?:confused: w okńcu Gothic 3 ma niemałe wymagania?

ale czy nic się nie stanie z lapkiem, bo te temperatury do najniższych nie należą:/

P.S. a w jaki sposób mogę wyczyścić laptopa? bo rozbieranie obudowy nie wchodzi w grę… laptop jest nowy, więc nie chcem stracić gwarancji

możesz kupić coś takiego jak podałem w linku wyżej

no ale po co?:/… przecież ogólnie laptop powinien mieć na tyle dobre chłodzenie, żeby chłodziło i się nie przegrzał:/

i pewnie ma ale ten wydatek 30 zł na pewno mu nie zaszkodzi!! a co do temperatury to jest raczej w normie ale im mniej tym lepiej :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Producenci sprzętu niestety nie zrozumieli jeszcze, ze im lepszy sprzet, tym lepsze chłodzenie musi być… jedno rozwiązanie masz już napisane, drugie to poczekać na chłodne dni :smiley:

albo komputer pod wodę włożyć…a jak nie to ciekły azot pozostaje…

haha:P dobra, dzięki za odpowiedzi:)… pomyślę nad kupnem tej podkładki…

temat można zamknąć…

jeszcze raz dzięki