Wysoka temperatura CPU

Uruchamiam laptop, i zaraz po sprawdzam temperaturę, jest 83 st.

specyr.png

Laptop był kilka razy w serwisie, czyszczono układ chłodzenia, wymieniano pastę. Zakupiłem już nawet podkładkę chłodzącą. Czy ta temperatura jest w normie czy za wysoka?

Jak na ten procek nie jest jeszcze najgorzej, szczególnie że jest pod obciążeniem. Moj brat ma taki sam w swojej Toshibie i normalnie ma kolo 60st. a w stresie (np. jak troche pogra) to nawet do 100 czasem dochodzi xD

AMDki się niestety grzeją.

Jak to napisałeś w “stresie” też mam nawet 100. Kilkakrotnie nawet się wyłączył. Zakupiłem wczoraj sobie podkładkę chłodzącą pod lapka, zobaczymy czy coś pomoże. Jednak nie powinien moim zdaniem aż tak się grzać.

No moim też, chociaż bratu się nigdy nie wyłączył. Ja mam identycznego lapka tylko na C2D i max 60st. Brat trzyma własnie na podstawce, dwa razy w miesiącu “odkurzanie” chłodzenia i jest lepiej (max 85-90st). Ale niestety chyba nic nie da się z tym zrobić.

Żeby wyczyścić w moim chłodzenie trzeba go całkiem rozbebeszyć żeby dostać się do wiatraka i kratki.

http://www.youtube.com/watch?v=DKgEhxDZ3zQ

Miałem kiedyś starszy laptop z procesorem amd z serii turion i też się grzał te procki tak mają :slight_smile:

Spróbuj sprawdzić temperaturę innym programem. Speccy nie zawsze jest dobry - u mnie pokazuje 180 stopni na dysku SSD :wink:

Dość podobne

Właściwości czujnika:

      Typ czujnika CPU, HDD, ACPI

      Typ czujnika procesora graficznego Diode (ATI-Diode)


    Temperatury:

      Procesor 65 °C (149 °F)

      Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 86 °C (187 °F)

      Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 86 °C (187 °F)

      GPU2: GPU Diode 56 °C (133 °F)

      TOSHIBA MK4058GSX 42 °C (108 °F)


    Wentylatory:

      GPU1 0%

      GPU2 30%


    Wartości napięć:

      Napięcie rdzenia procesora 1.13 V

specy.png

Jaki masz ustawiony plan zasilania w systemie?

Zrównoważony.

No to są stanowczo za wysokie temperatury dla tego planu, takich temperatur nie osiągałem na “wysokiej wydajności”, w ramach testów spróbuj zmienić na “oszczędzanie energii” i poobserwuj temperatury, jeżeli nadal będą tak wysokie to może to świadczyć o usterce fizycznej IMO…

To samo pisałem i mówiłem pajacom z serwisu Toshiby, niestety tylko czyścili i wymieniali pastę i tyle.

Laptop był chyba 3 x w serwisie z powodu wysokich temperatur i wyłączania się.

W sumie myślę że powinieneś udać się do serwisu, zabrać wszystkie kwity z “napraw” i reklamować wykonanie samej naprawy, jeżeli jest możliwość zademonstruj zachowanie sprzętu !!

Niestety nie ma takiej możliwość, mieszkam w Małopolsce a serwis jest w Warszawie. Gwarancja się skończyła więc serwis będzie mnie miał w d…

A może się uda ci zademonstrować uruchamiając np. w evereście test który będzie mocno obciążał procesor aż doprowadzi do wyłączenia laptopa i nakręcić filmik i im dać :),może takie coś by coś dało …,bo skoro się wyłącza to myślę że coś jest z tym procesorem …

To troche za późno zgłaszasz się z tym problemem. Ewidentnie jest to jakiś problem fizyczny. Sprawdzałeś czy przy takiej temperaturze wentylator chodzi max obrotrach i leci gorące powietrze z radiatora?? Ten procek nie może mieć takich temperatur w stanie spoczynku bo powinien obniżać taktowanie do 800MHz. Może być także walnięty czujnik temperatury w procku.

Napisz/zadzwoń do http://www.uokik.gov.pl/ zapytaj o poradę, może da radę podważyć jakość samej usługi (napraw gwarancyjnych)…

Jeżeli nie spróbujesz to zostaniesz z maszynką do gotowania rąk :lol:

Wysłałem im przy którymś serwisie info z Everesta lecz …

Dodane 10.11.2011 (Cz) 11:42

Tak wentylator się kręci i leci gorące powietrze.

Dodane 10.11.2011 (Cz) 13:30

Przy włączonej grze

beztytuug.png

Było już nawet 103

Wysłałem maila do Centrali Toshiby, czekam.

Przeczytałem gdzieś w necie o takim samym problemie jak mój, też Toshiba i problemy zaczęły się po zmianie systemu z Visty na 7. Czy może mieć to znaczenie żeby 7 tak bardzo obciążała procesor?

Procesor: AMD Turion X2 Dual-Core RM-74

Pamięć RAM: 4GB

Karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 3470 Hybrid X2