Wysoka temperatura Durona


(Bobeeq) #1

Witam. Ostatnio poważnie zaczynam się zastanawiać. Temperatura procka jest taka jak na screenie poniżej;

screenshot1154010308es5.jpg

(Mam durona 1200 - nie podkręcany). Wcześniej nawet nie pilnowałem temperatury ale od niedawna jak widzę, że u innych temperatury są nawet o 20-30 stopni niższe zacząłem się niepokoić. Zdjąłem wentylator radiatora i go solidnie przeczyściłem. Samego radiatora narazie nie zdejmowałem. Nie wiem za bardzo co zrobić, żeby zmniejszyć temperaturę procka. Jaka właściwie powinna być dopuszczalna temperatura durona 1200 i czemu w biosie mam ustawioną temperature pod shutdown`a aż na 100*C? (O ile dobrze to w biosie odczytałem :P). I co z samym prockiem? Polecacie zdjąć radiator? Cośtam czytałem o paście termoprzewodzącej czy jakiejś takiej. Co o tym sądzicie? Kupić? Jak tak to jaką? Za ile? Dużo to pomorze?


(Meteo17) #2

Nie ten dział zapraszam do działu obok i poczytaj artukuły jest jak obniżyć temperature, moze czas odswieżyć wyczyścić, wszytsko masz tam opisane.

Złączono Posta : 27.07.2006 (Czw) 16:35

Poczytaj http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=49059 http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=45814


(Bobeeq) #3

No dobrze, ale ja zadałem kilka pytań, na które oczekuje indywidualnych odpowiedzi. Nikt mi na nie nie odpowie? :stuck_out_tongue:

I tam coś spróbować przeczyścić? (Może między procem a radiatorem znajdować się naprzykład kurz lub coś co grzeje procka? (pozostałości po starej paście? Cokolwiek innego?)

A z tych dwóch poradników co podał Mati17, ten o wyciszaniu nic mi się nie przydał, a ten o chłodzeniu nieco bardziej, ale też nie do końca. :?


(Pikus Po) #4

wymień grzeinik posmaruj pastą i popraw wentylacje!