Wysoka temperatura GPU diode

Witam was mam zmartwienie z grafiką powercolor ati 3650 od wczoraj temperatura podnosi się do około 95 stopni nigdy wcześniej tak nie było nie wiem co robić aby obniżyć temp wcześniej miałem w granicach 50 - 60 stopni i tak zostawało proszę was o pomoc.Zmieniłem wiatrak na procu na Scythe Katana 2 zasilacz na obudowie Modecom Feel-350ATX.

Jajko usmaż. A tak poważnie ten wentylator się obraca tak w ogóle. Bo wygląda jak by sobie powiewał lekką bryza. Przy 95 masz reset? Wentylator na grafice czyściłeś czy masz pasywne chłodzenie. Dobierałeś się może do chłodzenia grafiki. Wygląda jakby poszedł wiatrak na karcie jeśli był. Może się jakiś wypiął kabel od chłodzenia grafy. Bawiłeś się w podkręcanie grafy.

może radiator sie poluzował i jest słaby kontakt z GPU

Wygląda jak by cały odpadł. Temperatura taka jest podczas gry czy normalnie po z bootowaniu systemu.

po włączeniu kompa po jakieś godzince podnosi sie tak jak wyżej pisałem ok. 80 - 90st

80 w stresie to rozumiem ale podczas normalnej pracy to przesada. Jak z tym radiatorem i wentylatorem chodzą i ile ma ta karta może po prostu zużyły się łożyska na wiatraczku, pasta wyparowała. Rozumiem, że obudowa i wiatraki wyczyszczona.

Tak jak wyżej piszą sprawdź wentylator na karcie. Zobacz jeszcze czy przypadkiem nie ustawiłeś czegoś źle w sterownikach. Wiem, że można znienić obroty na 0 w CCC. A co do Modecom Feel-350ATX to… zmień go, dobrze Ci radze :stuck_out_tongue:

w którym ustawieniu w ccc można zmienić obroty karta ma dopiero 6 miesięcy jest na gwarancji

Profile OC. Gdzieś tam. Nie wiem dokładnie.