Wysoka temperatura GPU i sporadyczne przycinanie systemu

Witam. Dostałem od kolegi PC gdzie jest problem taki, że czasem system potrafi się przycinać. Z tego co zauważyłem pod FuMark, karta graficzna (GF 8600GTS) osiąga temperaturę 86 stopni po 6 minutach. I wtedy pod FuMark faktycznie jak wejdę w jakąś aplikację to się zacina. Czy to może być wyłącznie wina tej karty? Co jeszcze należało by sprawdzić? System był stawiany w sierpniu, PC używa wyłącznie dla celów biurowych.

No to trzeba to wyjaśnić i zrobić i test i ewentualnie szukać dalej.

Czyli: wyjąć kartę, oczyścić, jak ma wentylator sprawdzić, wymienić pastę na GPU - jak to samo, test kompa na innej karcie grafiki - bo ta może pada.

Dodam, ze już osiągnęła ponad 100 stopni.Myślę,że ten test jest wiarygodny? Te zabiegi wykonałem wczoraj. Nic nie pomogło niestety. Sprawdzę jutro inną kartę. A w między czasie co mogę sprawdzić, żeby mieć pewność, że inne podzespoły są sprawne i nie powodują tego zacinania?

Ewentualnie temperatury i smart dysku.

Wizualnie, czy wszystko się kręci i gra - kurz, kondensatory elektrolityczne.

Rozbierz zasilacz, konserwacja i też sprawdź kondensatory, czy nie wylane lub wybrzuszone.

I jak dotkniesz radiatora karty, to parzy?

Temperatury CPU są przy stresie na poziomie 50 stopni C. Więc tu jest okej. Kurzu brak. Zasilacz i kondensatory w porządku. I tu jest fakt, karta graficzna parzy.

No to chyba masz winnego?

Jeszcze jutro sprawdzę na innej karcie. A tą kartę na innym PC. MHDD wystarczy do SMART?

Tak - funkcja F8.

Okej. Przy okazji zrobię F4 I F8 i wrzucę wyniki tutaj. Z tego właśnie co dokładnie kumpel przed chwilą powiedział, problem tkwi tylko przy przeglądaniu stron na Mozilli a tak jest wszystko w porządku.