Wysoka temperatura karty graficznej przy zamkniętej obudowie

Ostatnio zaobserwowałem ciekawe zjawisko. Moja karta Radeon 280x, gdy gram w wymagające tytuły typu Wiedźmin 3 to temperatura karty dochodzi do 90-100 stopni. Gdy zdejmę boczną ściankę obudowy spada do 80-85 stopni lub jeśli zwiększę obroty wentylatora za pomocą MSI Afterburner to również temperatura spada. Powiecie, że to te ciepłe dni, aczkolwiek wydaje mi się, że wcześniej tak nie było, ale mniejsza o to.

Co powinienem zrobić, kupić nową obudowę? Nie ukrywam, że ta moja obecna jest dosyć stara i ciasna i może to jest powodem? Jaką więc tanią możecie mi polecić (wygląd nie ma znaczenia).

Na początek, zrób porządek z kablami w swojej aktualnej obudowie. Wyczyść z kurzu wentylatory i wloty/wyloty powietrza w obudowie. Jeżeli to możliwe, zamontuj dodatkowy wentylator (i tu nie wiem - wdmuchujący powietrze z zewnątrz, albo wydmuchujący ciepłe ze środka - tu niech ktoś bardziej obeznany w temacie się wypowie co da lepszy efekt).

Zapomniałem napisać, że wydmuchałem wszystko za pomocą sprężonego powietrza.

Sprawdź czy nie nagrzewa się zbytnio radiator na procesorze. Może pastę trzeba wymienić

Można jeszcze:

  • wyjąć kartę graficzną i sprawdzić czy radiator nie jest zapchany

  • czy nie odkleił się częściowo radiator od karty

  • tak jak pisał Areh dodać wiatrak wyciągający a najlepiej 2 wiatraki: wyciągający i wciągający

To tak na razie bo nie wiem co tam siedzi

i jeszcze:

czy nie zapchał się kurzem przód obudowy, tam gdzie wchodzi powietrze  do środka

wiem, że czyściłeś, ale to trzeba zrobić pędzelkiem lub szczoteczką i odkurzaczem

obudowa większa też na pewno by pomogła, bo ta chyba jest za mała na taką kartę

Jeśli karta niereferat, z chłodzeniem autorskim to wentylator przynajmniej wyciągowy niezbędny.

Dlatego zdecydowałem się na zakup nowej obudowy z takimi wentylatorami. Proszę o porady jaką wybrać:

https://forum.dobreprogramy.pl/jaka-obudowa-z-wentylatorami-529832t.html