Wysoka temperatura karty graficznej w laptopie

Witam, otóż mam problem z temperaturą karty graficznej w laptopie HP Pavilion dv7-1140ew i tak, kiedy próbuję odpalić sobie jakąś dobrą starszą grę (o nowszych wole nie wspominać), weźmy na to Icewind Dale II lub AOE2 zaczyna dochodzić do jakiś “niesamowitych” procesów co powoduje wzrost temperatury do ~90 stopni :shock: a czasami po dłuższej sesji sam się wyłącza, czyli temperatura musi być jeszcze większa. Gry te nie wymagają nawet 10% mocy tego laptopa, a wiatraki szaleją i stąd moje pytanie co tu się dzieje? #-o

Chwilę po odpaleniu Icewind’a:

o1lag.th.jpg

Po odpaleniu pliku wideo:

o2lag.th.jpg

Karta w spoczynku:

03lag.th.jpg

Spód latopa (to białe na środkowym wywietrzniku to nie bród tylko jakiś “filc” czy coś nwm):

zdjcie0001h.th.jpg

I po zdjęciu pokrywy (niestety nie mam jak dostać się do miejsca gdzie jest karta czyli po prawej stronie):

zdjcie0002a.th.jpg

(pierwszy raz w ogóle otwierałem tą pokrywę i muszę powiedzieć że nie spodziewałem się tak tandetnego wykonania HP :? )

Podejrzewam że, albo mam nie poprawnie ustawioną reakcję karty na aplikacje 2D; 3D (jeśli tak to proszę o info gdzie można to ustawić) lub po prostu wiatrak w jakiś magiczny sposób (bo nic nie lata w środku) odkleił się od GPU.

Dodam jeszcze ze sterowniki mam ostatnie jakie wyszły do tych kart, system to Vista Home Premium a laptopa kupowałem rok temu i jest na gwarancji.

Zmniejsz taktowanie procesosa przez obniżenie w Performance on demant ODCM do 50% i ustaw taki profil w programie RMClock

Pozdrawiam.

Mam ARISTO X100 Prestige z GeForce 9600 i tak sobie poradziłem. Nie grzeje sie karta wiecej niz 75 stC a wszystko chodzi OK

Oo, Darek =D> spadłeś mi z nieba z tą radą, fakt problemu Icewind’a dalej nie rozwiązuje bo jakkolwiek bym tej gry nie ustawił to i tak “zarywa” chyba nie lubi Visty, ale taki nfs:mw chodzi na max detalach tak jak powinien przy temp ~80` :D/

Wyczyśc jeszcze radiatory. Ja czyszcze co 2 miesiace. Tyklo że u mnie to odkręcasz taka pokrywke i radiatory i wiatram są na wierzchu. Ale przez dwa miesiące to sie tam brudu zbiera aż strack. Cieszę się że Ci pomogłem jakos.