Wysoka temperatura karty graficznej

Dobry wieczór, sprawa jest dosyć nietypowa. Korzystam ze sterowników Omegi przy modelu karty radeon x1950. Dawniej był z nią problem, wiatrak ledwo co się kręcił. Przeczyściłem ją dokładnie, okazało się że pozostałości kurzu przeszkadzały w jej funkcjonowaniu, od tamtej pory było ok. Niedawno zainstalowałem grę Left4Dead 2. Konfiguracja komputera jest jak najbardziej wystarczająca, martwi mnie tylko brak odpowiedniej ilości GHZ przy 2 Core. (Moje 2,0 GHZ, wymagane 2,4 GHZ). Uwaga więc, gram spokojnie w grę nagle obraz się wiesza, nie mogę kompletnie nic zrobić. Ani jej wyłączyć, pomaga jedynie restart kompa. Następnie mierzę temperaturę karty GPU-Z i wychodzi na to, że przy 58 stopniach zaczyna ‘pikać’ przy 59/60 automatycznie wyłącza się komputer. Temperatura karty graficznej wynosi w spoczynku 43 - 45 stopni.

Czy jest jakikolwiek sposób, by ‘podnieść’ barierkę 58 stopni o conajmniej dodatkowe 10?

Warto również dodać, że w opcjach Ati tray tools jest opcja Benchmark, po kliknęciu pojawia się animacja 3D która najwyraźniej coś testuje, wyobraźcie sobie że nawet na tym karta potrafi się przyciąć. Oczywiście wymagany jest restart. Polecono mi by nałożyć pastę na procesor karty graficznej oraz przy okazji zwykły procesor. Dawniej takich problemów nie było, a dzieje się to tylko w momentach gdy karta naprawdę musi solidnie popracować. (Potrafiła się przyciąć na Cod4, battlefield 2, a teraz L4D).

Nie mam już sił zbytnio z tym walczyć, jeśli istnieje jakies rozwiązanie (dołożenie pasty, założenie nowego chłodzenia ) to bardzo bym prosił, w granicach 150 zł. Liczę, że pomożecie mi.

Jak bys mial powyżej 90 stopni to mógłbys się zacząc przejmować. To jest normalna temperatura pracy. Może masz zainstalowany jakis program który powoduje obnizenie taktowania karty lub wyłaczenie kompytera po przektoczeniu temperatury 60 stopni. Nie jest to napewno wina temperatury w okolicach 60 stopni.

Albo ta karta jest walnieta i tak sie dzieje.

  1. Czy jest jakikolwiek sposób, by ‘podnieść’ barierkę 58 stopni o conajmniej dodatkowe 10?

  2. AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+, 2009 MHz | /// chciałbym sie dowiedziec jak moge sprawdzic napiecia na zasilaczu,ten procesor akurat sie slabo kreci i nie polecano mikrecenia jego. Boje sie rowniez o zasilacz, to tylko 400. Lecz jest firmowy ModecomMC