Wysoka temperatura karty graficznej

Witam mam problem ostatnio zakupiłem kartę graficzną nvidia ge force 8400 gs temperatura w stanie spoczynku wynosi 46-48 stopni. a w stresie 55-57. Czy to jest dobra temperatura?? i czy powinienem się martwić . Z góry dziękuje.

Standardowa temp. dla G84/G86. U mnie 86GT pracuje w bardzo podobnych temperaturach.

Temperatury są dobre, ale Twoja karta graficzna nazywa się GeForce a nie jakieś dziwne ge forse. No i tytuł wątku jest co najmniej do d**y.

Temperatury są w porządku,radzę zmienić nazwę tematu bo wogle nie odnosi się do twojej “Sprawy”.

Sorry ale jestem po raz pierwszy na tym forum. Postaram się nie popełniać błędów. a jeśli chodzi o kartę to nie mam laptopa tylko zwykły stacjonarny komputer ma 3 lata. Niedawno musiałem wymieniać kartę graficzną ponieważ stara mi się przegrzała i teraz się boje że z tą jest coś nie tak. ta karta GF 8400 gs ma chłodzenie wiatrakiem. Czy to jest standardowa temperatura na tą kartę?

Tak, to jest standardowa temperatura. Jak miałem GF 8500GT to na luzie miał 58-63*C a w stresie potrafił dojść do 68*C a czasem i wyżej jak go jeszcze trochę OC :wink:

Dzięki kamień spadł mi z serca :slight_smile: :slight_smile: . a mam się martwić gdy temperatura dojdzie do ilu stopni?

Nie ma czegoś takiego jak limit stopni w tym wypadku. Żaden producent nie powie Ci do ilu karta wytrzyma. Mi się w życiu też nie jedna karta spaliła i tu nie ma reguły.

Ok. ale przegrzanie się karty graficznej może być spowodowane kurzem czy są jeszcze jakieś czynniki? :smiley: :smiley: :smiley:

Zbyt mocne OC i za słaby wiatraczek/pasta do wymiany

Równie dobrze od “złego nastroju” zasilacza może ci sie spalić (nie tylko) karta, czyli od zbyt dużego napięcia które PSU poda na podzespoły.

Ale jeśli chodzi o słaby wiatraczek na karcie graficznej to obroty da się jakoś regulować czy to jest raczej automat. i chciałbym się spytać co to jest OC ?? :slight_smile:

OC-Overclocking (czyli przekręcanie zegara) czyli mówić na nasze polskie “podkręcanie”.Wtedy karta działa na wyższych zegarach niż przewiduje producent(co nie znaczy że nie chodzi stabilnie na wyższych),wielu ludzi sobie zadaje pytanie czemu od razu nie sprzedaje się mocno podkręconych grafik,a to dlatego że jedna karta podkręca się lepiej od drugiej (choć są to te same grafiki) i producent ustala optymalne zegary by wszystkie karty były w 100 % sprawne,a modele które się najlepiej podkręcają najczęściej znajdują swoje zastosowanie w tworzeniu wersji "TURBO,XTX ,SuperOverclock " itp.

Dzięki za podpowiedz. :slight_smile: Mam jeszcze jedno pytanko czy defragmentacja dysku twardego przyśpiesza komputer? i ile trwa taki zabieg?

Raczej przyśpiesza działanie sytemu operacyjnego,lecz ma znikomy wpływ na wydajność w grach.Ale warto defragmentować partycje sytemową raz na dwa tygodnie.

A wie ktoś przez jaki program można to zrobić? :smiley:

http://www.piriform.com/defraggler

dzięki :smiley: :smiley: