Wysoka temperatura komputera przy renderowaniu filmów

(Slaymanv2) #1

Cześć! Nie jestem pewien czy zamieściłem temat w dobry dziale, ale przejdźmy do problemu:

Otóż gdy renderuje film z gry nagrany Frapsem (format .avi, rozmiar zazwyczaj 5,00GB lub więcej) w Camtasia Studio 7 do formatu mp4 (chcę zamieścić zagrajmy na YouTube) komputer grzeje się z 46'C do 71'C. Czy to normalne podczas renderowania??? Obawiam się też czy jakiś komponent w kompie się nie spali... :oops:

Proszę o odpowiedź, aby rozsiać moje obawy :wink:

(dzikiwiepsz) #2

Komputer ci się grzeje czy raczej konkretny komponent np karta graficzna .karta graficzna i lub procesor jeśli są podczas renderowania mocno obciążone to będą się grzały i w cale nie musi to oznaczać że się dzieje coś nie tak, byle temperatura nie była za wysoka.

(Slaymanv2) #3

Ogólna temperatura komputera wynosi podczas renderowania do 71'C. Temperatury poszczególnych komponentów nie znam. Ale, czy 71 stopni nie spali komputera??? Trochę się boję :x

-- Dodane 16.07.2012 (Pn) 20:49 --

A normalnie to podczas zwykłej pracy ma 42'C. Podczas grania jest do 61'C.

(Boshi) #4

Nie ma czegoś takiego jak ogólna temperatura? a jak jest ( wybacz, nie słyszalem) to powiedz mi czego dotyczy? Podaj temp poszczególnych podzespołów z programu HWmonitor

(Piter9713) #5

Sądzę, że to temperatura procesora. Maksymalna temperatura dla CPU wynosi ok. 85 stopni. Jeśli jest MAKSYMALNIE 71, to nic nie powinno ulec spaleniu, aczkolwiek należałoby zainteresować się sposobami jej zmniejszenia.

(DebeściK_2012) #6

A może tak trochę więcej informacji na temat kompa? :wink: Z fusów to nikt nic nie wywróży...

(Slaymanv2) #7

Procek: Intel Core i5 750 2,86Ghz (chłodzenie boxowe)

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTS 250 512MB

RAM: 2x2GB DDR3 Hyundai Electronics

Płyta główna: GIGABYTE Ultra Durable 3 GA-P55M-UD2 LGA1156

Twardziel: 750GB SATA 7200 RPM

Dodam że po zakończeniu renderowania temp. spada do 42'C. Niepokoi mnie tylko ta 71'C podczas renderowania. Odczytałem ją z ekraniku wbudowanego w obudowę komputera, więc pewnie dotyczy procesora, bo gdy przekracza 60'C ekranik zaczyna pipczeć.

Zaraz sprawdzę HWmonitor.

-- Dodane 17.07.2012 (Wt) 9:41 --

Ok ! Temperatura z ekranika dotyczy PROCESORA. Włączyłem HWMonitor i rdzenie miały od 42'C - 44'C. W tym samym czasie na ekraniku było 43'C, więc pewnie odczytuje on średnią temperatur wszystkich rdzeni.

-- Dodane 17.07.2012 (Wt) 9:44 --

Teraz tylko pytanie do Was:

Czy podczas renderingu 71'C jest normalne???

Czy procesor nie spali się przy 71'C???

Jak mogę ewentualnie zmniejszyć tą temperaturę podczas obciążenia procka???

(Piter9713) #8

Nie spali się. U mnie na Core i3 jak gram w OMSI, dochodzi do 71-75'C. Działa tak już półtora roku i wszystko jest OK :). Mimo wszystko lepiej byłoby poprawić obieg powietrza w obudowie.

(Slaymanv2) #9

@UP Dzięki za odpowiedź :wink: Mogę teraz spokojnie renderować film bez obawy, że coś mi się spali. THX wszystkim za pomoc. Temat można zamknąć.