Wysoka temperatura komputera przy renderowaniu filmów

Cześć! Nie jestem pewien czy zamieściłem temat w dobry dziale, ale przejdźmy do problemu:

Otóż gdy renderuje film z gry nagrany Frapsem (format .avi, rozmiar zazwyczaj 5,00GB lub więcej) w Camtasia Studio 7 do formatu mp4 (chcę zamieścić zagrajmy na YouTube) komputer grzeje się z 46’C do 71’C. Czy to normalne podczas renderowania??? Obawiam się też czy jakiś komponent w kompie się nie spali… :oops:

Proszę o odpowiedź, aby rozsiać moje obawy :wink:

Komputer ci się grzeje czy raczej konkretny komponent np karta graficzna .karta graficzna i lub procesor jeśli są podczas renderowania mocno obciążone to będą się grzały i w cale nie musi to oznaczać że się dzieje coś nie tak, byle temperatura nie była za wysoka.

Ogólna temperatura komputera wynosi podczas renderowania do 71’C. Temperatury poszczególnych komponentów nie znam. Ale, czy 71 stopni nie spali komputera??? Trochę się boję :x

Dodane 16.07.2012 (Pn) 20:49

A normalnie to podczas zwykłej pracy ma 42’C. Podczas grania jest do 61’C.

Nie ma czegoś takiego jak ogólna temperatura? a jak jest ( wybacz, nie słyszalem) to powiedz mi czego dotyczy? Podaj temp poszczególnych podzespołów z programu HWmonitor

Sądzę, że to temperatura procesora. Maksymalna temperatura dla CPU wynosi ok. 85 stopni. Jeśli jest MAKSYMALNIE 71, to nic nie powinno ulec spaleniu, aczkolwiek należałoby zainteresować się sposobami jej zmniejszenia.

A może tak trochę więcej informacji na temat kompa? :wink: Z fusów to nikt nic nie wywróży…

Procek: Intel Core i5 750 2,86Ghz (chłodzenie boxowe)

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTS 250 512MB

RAM: 2x2GB DDR3 Hyundai Electronics

Płyta główna: GIGABYTE Ultra Durable 3 GA-P55M-UD2 LGA1156

Twardziel: 750GB SATA 7200 RPM

Dodam że po zakończeniu renderowania temp. spada do 42’C. Niepokoi mnie tylko ta 71’C podczas renderowania. Odczytałem ją z ekraniku wbudowanego w obudowę komputera, więc pewnie dotyczy procesora, bo gdy przekracza 60’C ekranik zaczyna pipczeć.

Zaraz sprawdzę HWmonitor.

Dodane 17.07.2012 (Wt) 9:41

Ok ! Temperatura z ekranika dotyczy PROCESORA. Włączyłem HWMonitor i rdzenie miały od 42’C - 44’C. W tym samym czasie na ekraniku było 43’C, więc pewnie odczytuje on średnią temperatur wszystkich rdzeni.

Dodane 17.07.2012 (Wt) 9:44

Teraz tylko pytanie do Was:

Czy podczas renderingu 71’C jest normalne???

Czy procesor nie spali się przy 71’C???

Jak mogę ewentualnie zmniejszyć tą temperaturę podczas obciążenia procka???

Nie spali się. U mnie na Core i3 jak gram w OMSI, dochodzi do 71-75’C. Działa tak już półtora roku i wszystko jest OK :). Mimo wszystko lepiej byłoby poprawić obieg powietrza w obudowie.

@UP Dzięki za odpowiedź :wink: Mogę teraz spokojnie renderować film bez obawy, że coś mi się spali. THX wszystkim za pomoc. Temat można zamknąć.