Wysoka temperatura laptopa

Witam,
posiadam laptopa Hp Pavilion dv6. Odkurzyłem, wymieniłem pastę termoprzewodzącą na CPU i GPU. Natomiast temperatury pozostały na tym samym poziomie co przed wymianą. Chwilę po uruchomieniu laptopa, czuć gorące powietrze. Podejrzenia spadły na zasilacz, używałem za dużego prądu. Dosyć ciepłe robią się kości RAM. Jestem w stanie coś we własnym zakresie jeszcze określić? Czy coś z tego będzie. Z góry dziękuję za wasze pomysły.

Co to znaczy temperatura jest za wysoka wg Ciebie? Pobierz HWmonitor, odpal sobie w tle jak coś robisz, przed wyłączeniem zrób zrzut ekranu i wrzuć tu (Co najmniej godzina pracy).

Jak można używać za dużego prądu??
Temperatury mierzymy programami a nie organoleptycznie.
Są programy do testów CPU/GPU np OCCT.
Wykonaj testy, pomiary wrzuć screeny z wynikami.

Temperatury mierzone programami o których wspominaliscie zaraz po uruchomieniu komputera wahają sie na poziomie 60 stopni. W trakcie otwarzania np filmów widać przycinanie obrazu i dźwięku po kilku minutach, a wentylator chodzi na pełnych obrotach

Na pełnych obrotach to dobrze, bo próbuje usuwać ciepło, ile ma temperatury po godzinie użytkowania? 60 stopni jeśli nie zapewniasz mu obiegu powietrza (trzymasz tak, że nie ma jak wciągać powietrza od dołu) to norma.

Po godzinie dochodzi do 70

Jest normalna laptopy do 90 stopni nie czują różnicy.

A OCCT CPU test jakie temperatury?

Chyba taki laptop ma siostra. To jest jakaś kulawa konstrukcja, która grzała się od nowości. Do tego są problemy ze sterownikami karty graficznej pod W10 (słaba wydajność, problemy z obsługą zewnętrznego monitora), pod Linuksem jest jeszcze gorzej dobrać dobry sterownik. Jako-tako chodziło jej to chyba na W7, więc może na W8 też by dał radę. Spróbuj pokombinować z różnymi archiwalnymi sterownikami grafiki.

Logi z testu godzinnego

Bardzo ładne temperatury, następny proszę!

Daj plan zasilania na zrównoważony

60 stopni w normalnym użytkowaniu to trochę wysoka temperatura, która dokładnie konfiguracje posiadasz ww. modelu?

Przeprowadź jeszcze aktualizację bios.

Próbując zrobić test 3D w tym programie, nie mogę wybrać karty Radeon. Prawdopodobnie laptop cały czas pracuje tylko na tej karcie zintegrowanej. Po wpisaniu polecenia dxdiag w zakładce ekran tez widnieje tylko karta zintegrowana. Spróbuję jeszcze z jakąś starszą wersją sterowników. W Biosie zmieniłem kartę graficzną z dynamic na fixed.

Głupoty piszesz, po co ma ograniczać moc sprzętu.

Temperatury w normie, laptop po prostu ma kijową konstrukcję i tyle. Posiadam Lenovo z i5-8250U, podkręciłem trochę i leci na 80stopniach od 4msc (oczywiście jak go mocno przycisnę) :slight_smile:

Po co ma chodzić nonstop na maxa?
I niczym go nieogranicza

Jest jeszcze jeden nieśmiertelny pomysł: nie kładź laptopa na płasko na blacie stołu/poduszce. pod tylną część (pod ekranem) podstaw dwie gumki, ołówek, zeszyt do polskiego, czyli cokolwiek co uniesie go na dodatkowe 5 milimetrów - z 5 stopni mniej możesz uzyskać. :wink: