Wysoka temperatura płyty głównej

Witam, otóż mam problem widoczny na zdjęciu poniżej.

Grając w gry na “wysokiej wydajności” komputer (Procesor, Grafika i dysk twardy) bardzo wysokie temperatury, lecz najbardziej mnie zastanawia temperatura płyty głównej. Dlaczego jest taka wysoka ? Co się mogło popsuć ? Przyda się dołożyć trochę pasty termo przewodzącej ?

Podczas użytkowania komputera potrafi się on niespodziewanie wyłączyć…

Sprzęt jaki mam widać na zdjęciu :slight_smile:

http://saylas.pl/temperatura.jpg

Cześć,

dotykając spodu laptopa czujesz że on parzy? Prawdopodobnie awaria czujnika

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

PS. Zastanawiam się, jak Ci na nim chodzi NFS Most Wanted 2012, jak na moim i3 2350+Radeon HD7450M ścina na najniższych

Niekoniecznie parzy, jest gorący.

Chociaż nie powinien się przez to wyłączać, mam jeszcze jeden komputer od lenovo.

Kiedyś służył on za serwer metin2 i był o wiele bardziej rozgrzany niż ten, którego dotyczy problem.

Problemów z nagłym wyłączeniem nie było.

Tak szczerze to zainstalowałem ale jeszcze nie grałem, u dziewczyny na komputerze zawsze się nagram więc tutaj leży on nie używany.

Jutro Ci napiszę jak działa NFS.

Dodane 13.10.2013 (N) 19:16

@Lewanxd

Gra działa OK ale na niskich wymaganiach.

REFFFF

Cześć,

podaj screen z HWMonitor. Określimy dokładniej, czy to stała wartość.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

czujnik pokazuje nieprawidłową temperaturę, każdy chipset spalił by się w ciągu ułamka sekundy przy takiej temperaturze a ten jak widać działa czyli temperaturę musi mieć odpowiednią do swojej pracy

i na tej karcie graficznej lepiej nie będzie bo jest za słaba

programem OCCT sprawdzisz temperatury w stresie procesora oraz grafiki, ale po tych temperaturach co dałeś sądzę że grzeje się karta graficzna co w laptopach jest dość częste