Wysoka temperatura po instalacji nowych Catalystów

Witam,

ostatnio zainstalowałem nowe sterownik do mojej karty MSI 4850 (referencyjna). Cały czas korzystam z fan fixa i normalnie na poprzednich streach przy ustawieniu wiatraka na 40% w spoczynku miałem temp. niecałe 70 stopni. Natomiast jak odpalałem grę np. Crysis to ustawiałem na 60, 80 i temperatura nie przekraczała 90 stopni, a to raczej po paru godzinach grania.

I teraz po instalacji nowych sterownikow tj. wersji 8.12 temperatur podskoczyła dosyć wyraźnie, a dokładnie:

przy czuwaniu z wiatrakiem na 40 teraz jest ponad 80 stopni !!

natomiast w grach (tych wymagających) temp wynosi teraz jakieś 95 stopni i to przy wiatraku podkręconym na maksa czyli 100 .

Tak sobie myśle że jak pogram w fallouta 3 ze dwie godziny to co wode będę mógł zagotować na karcie, ponieważ będzie miała ponad 100 stopni (w cale bym sie nie zdziwił)

Czyli rasumując po instalacji nowych sterów temp skacze o około 15 stopni do góry.

I jeszcze dwie sprawy bude mam bardzo dobrze wętylowaną tj. 5 x 120 mm wiatraków.

Druga, parę dni temu kupiłem TV 37 cali full HD i od teo czasu komp służy mi równierz do odtwarzania filmów w wysokiej rozdziałce. Czyli karta graficzna połączona jest z monitorem i tv (kablem hdmi). Tak się zastanawiałem czy skok tempa. może to właśnie powodować ? Oczywiście jak gram na monitorze to tv jest wyłączone, ale w catalystach cały czas ustawione jet na klonowanie obrazu. Chociaż dzisiaj odłączałem TV podczas grania i niewiele to pomoglo.

Za jakieklowiek sugestie będę bardzo wdzięczny.