Wysoka temperatura po reinstalu systemu

Witam.

Tak jak w temacie.

Zrobiłem reinstall systemu i od tego czasu, gdy gram w grę temperatura dochodzi do 90 stopni. Wcześniej na takich samych ustawieniach grafiki max było 75 stopni(laptop). Czy może to być wina sterowników? Jakiegoś może brakować? Czyściłem też komputer, ale wszystko jest dobrze podłączone, więc nie wiem co może być nie tak.

Rozumiem, że to temperatura grafiki. Podaj również temperaturę procesora. Jak czyściłeś laptop. Rozkręcałeś go czy tylko wyczyściłeś wlot i wylot powietrza.

Sterowniki  od producenta laptopa  czy inne.

To jest temperatura procesora. Karta graficzna się nie grzeje. Laptop był rozkrecany cały. Sterowniki ze strony producenta.

Proponuję wymieniać pastę termoprzewodzącą na procesorze. Czy wentylator (turbina) na chłodzeniu procesora działa poprawnie.

Sprawdź czy z wylotu jest wydmuchiwane powietrze (wylot znajduję się z tyłu laptopa za ekranem). Niektóre programu mogą błędnie odczytywać temperaturę.

 

 

Hej,

A nie zainstalowałeś sobie przypadkiem jakiegoś systemu z niebezpiecznymi dodatkami? Czy w menadżerze nie widać przypadkiem jakiś procesów, które cały czas obciążają procesor?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Pasta również została wymieniona. W niedzielę laptop był czyszczony i została wymieniona pasta. W niedziele temperatura była jeszcze max 75 stopni, a w poniedziałek robiłem format i wczoraj sprawdziłem temperaturę i doszło do 95 stopni, co mnie zaniepokoiło. System instalowany z oryginalnej płyty, lecz wczoraj pobrałem Skype i AVAST wykrył dużo(około 50) podejrzanych plików. Przeskanowalem system i wszystkie te pliki usunąłem.

Hej,

Może pasta została niepoprawnie nałożona?

Po znalezieniu takich wirusowych niespodzianek, dobrze by było przeskanować system także przy użyciu Malwarbytes’ Anti-Malware oraz ADWCleaner.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sam nie nakładałem pasty, tylko robił to fachowiec. Zapewnia, że wszystko nałożył poprawnie.

Zainstalowałem jakiś sterownik przed chwilą i teraz w stresie temperatura max doszła do 85 stopni. W sumie 10 stopni mniej. 

Laptopa skanowałem Malwarebytes i usunąłem wszystko co wykrył.

A sterowniki do chipsetu wgrałeś?

 

I możliwe,że źle wykonano naprawę układu chłodzenia?

 

Program Core Temp uruchom, uruchom coś co obciąży system na 20 minut - wklej scren z tego programu.

 

Przy tej temperaturze wentylator powinien wyrzucać bardzo gorące powietrze, a sam laptop musi się mocno grzać?

Hej,

A możesz napisać, co to dokładnie za model laptopa? Nie jest przypadkiem oparty o jakiś procesor AMD Turion?

Pozdrawiam,

Dimatheus