Wysoka temperatura podzespołów

 Ostatnio mam problem z notebookiem, zaczyna nieźle się grzać, zwłaszcza przy grach (co ciekawe bardziej przy tych starszych niż tych z wyśmienitą grafiką prosto z produkcji).

 

Kupiłam podkładkę chłodzącą , niby pomaga, ale i tak czuć tę woń ciepła z wylotów na powietrze , zwłaszcza przy włączeniu GTA San Andreas.

 

Oto screen z HWmonitor.(gdy włączony jest tylko Firefox i GG)

5zqlwo.jpg

 

Tak wiem, za oknami ciepełko ale chyba nie powinno to wpływać na to co dzieje się wewnątrz.

Notebook jest na gwarancji, nie jestem pewna co sama mogę zrobić w tej sytuacji zanim oddam go do naprawy (zwlekam z powodu danych na dysku, ostatnio gdy szwankowała nagrywarka w serwisie poza wymianą na nową wyczyścili cały dysk).

Póki co czyszcze go, odkurzam , czasami wręcz przykładam odkurzacz do wyjść na powietrze.

Jakieś pomysły?

Temperatury w spoczynku wyglądają w porządku. Jeśli coś Cię będzie niepokoić możesz kupić sprężone powietrze i przedmuchać. Powinno pomóc. 

Tutaj w trakcie gry w GTA SAn Andreas.

xcq4gj.jpg

temepratury są spoko, ja na swoim lapku mam 95 więc wszystko jest jak najbardziej ok :) 

Mówicie? ale od kilku dni strasznie mnie laguje i to w dodatku w tak starych grach, lagom towarzyszy smród ciepła z wylotów więc powód raczej inny być nie może.

Gdyby nie to że serwis Asus jest domem “Czyścicieli” to już dawno na wymiane pasty etc. bym wysłała.

Ale u nich czyszczenie  dysku to za każdym razem, cokolwiek by się nie stało, to tak jak by ktoś miał chore gardło i dostał u lekarza maść na ból nogi.

zaczęło się lato, jeżeli naprawdę uważasz że coś jest nie tak to otwórz netbook’a i zobacz czy wszystko jest ok

Nie bardzo się orientuję w notebookach, czego mam tam szukać? nagrzewanie do 83 stopni podczas gry to chyba przesada, zwłaszcza że podkładka też chłodzi.

Nie orientuje się ktoś ile by kosztowało oddanie go do przeczyszczenia ze zmianą pasty ? tak mniej więcej jeśli bym się nie zdecydowała wysyłać na gwarancję i strate danych?

zobacz jak jest bez podkładki…

Po pierwsze daj dokładne zdjęcie z programu HWMonitor, odczyt ten co pokazałaś jest niekompletny. Nie widać w nim najważniejszego: temperatury karty graficznej w spoczynku i pod obciążeniem. 

Najprawdopodobniejszą przyczyną spadku wydajność będzie zabrudzenie podzespołów komputera, co skutkuje jego przegrzewaniem. Jedynym wyjściem okazuje się wyczyszczenie laptopa samemu bądź oddanie go do serwisu.

W laptopach taka temperatura jest normalna, jest to normalne zjawisko że się bardziej grzeją pod mocnym obciążeniem np. Mój mobilny i7 jest w stanie pracować w temperaturze 100 stopni C.

jpvv35.jpg

W spoczynku między 40-53 jest na karcie graficznej a podczas gry jak widać max 74, ale skacze w przedziale 60-72.

No tak ale jakiś czas temu wszystko grało jak należy, z nagrzewaniem też nie było problemów, grałam w Resident Evil najnowszy i nic, a teraz tnie się i rozgrzewa na takim GTA.

 

Bez podkładki to całe biurko było ciepłe, ale wtedy nie sprawdzałam jak z temperaturą.

Mi tam nie przeszkadza te nagrzewanie a zwiechy jakie wywołuje, odkurzałam sama, czyściłam z wierzchu ale nic, najwidoczniej poza wyczyszczeniem trzeba się pastą zająć.

Sama nie zrobie tego bo się boję że coś rozwalę.

Mi grafika i cpu w lapku do 100 dochodzi więc spokojnie :smiley:

Serwis, bo temperatury są za wysokie.

 

I może czas gwarancji przeżyje, ale padnie po gwarancji.

 

http://ark.intel.com/pl/products/53438/Intel-Core-i3-2350M-Processor-3M-Cache-2_30-GHz

 

Max dla tego CPU, to 85 stopni.

No to ona ma max 81, co więc źle? Zresztą CPU to nie problem, jeszcze nie zdarzyło mi się ich wymieniać z przegrzania, zresztą są one tak zaprojektowane, że 160 stopni przeżyją a w okolicach 100 komp powinien się wyłączyć :wink: raczej błędne ustawienia napięcia, zalania itp. Gorzej z mostkiem i grafiką które wysokich temp. nie lubią ale i tu zwykle pomaga reballing.

 

No źle, bo CPU nagrzewa cały układ chłodzenia i inne podzespoły z nim połączone?

 

I w każdej chwili może być wyżej, wystarczy trochę kurzu,inne.

 

Zasada, czym niżej tym lepiej.

 

Programy do odczytu są mało dokładne i potrzebny pomiar termometrem bezpośrednio na podzespołach.

Max to miałam 84 :stuck_out_tongue_winking_eye:

Czas gwarancji, pozostał ponad miesiąc:P

No to gwarancja.

 

Jeśli na podstawce jest taka temperatura? a kiedyś było o wiele lepiej? to jest problem?

 

Umów się z serwisem,że laptopa dasz bez dysku i tyle.

Jeżeli jeszcze na gwarancji miesiąc to z niej korzystaj chociaż 81 stopni w taki upał to według mnie tragedii nie ma w dodatku że to notebook

Na podstawce, było lepiej, tak problem.

 

Bez dysku? nie sądzę by się zgodzili;d zwłaszcza że serwis działa na telefon/przez zgłoszenia na ich stronie, gdzie mam napisać by pozwolili bez dysk wysłać?;D

No chyba można zadzwonić do serwisu Asusa, napisać maila, masz ważne dane na dysku i chcesz, aby został w domu. Zapytać warto.

Tak , dowiedziałam się że można wysłać bez dysku czyli nie jest źle, chyba że się uprą na to.