Wysoka temperatura procesora - niskie obroty wiatraka

Witam serdecznie.

Bardzo prosiłbym Was o pomoc.Otóż kilka dni temu zmieniłem sobie procesor z dualcore 1,8 na core2duo 3,06.Dziś chciałem sprawdzić jego temperaturę i po włączeniu wszedłem w bios.Od razu rzuciła mi się zbyt wysoka temperatura,wynosiła ona 40’C i dosyć szybko rosła.W przeciągu 10-15 minut temperatura podeszła prawie do 70’C Uwagę na mnie zwróciła także liczba obrotów ,wynosiła ona 350-400 RPM. To chyba stanowczo za mało,prawda?

Postanowiłem otworzyć obudowę i zobaczyłem że wiatrak chodzi,ale jak go dotknąłem to zaczął chodzić jakby szybciej,zresetowałem komputer i temperatura wynosiła już 35-40’C a RPM 1250-1300 i tak jest przez parę następnych godzin.

Czy taki wzrost do takiej temperatury mógł uszkodzić procesor oraz czym mogło być spowodowane takie niskie obroty? Teraz na razie jest już wszystko w porządku.Czy taki przypadek może mieć znaczenie że to jest chłodzenie box-owe i dla pewności zainwestować w lepsze chłodzenie.

Dziękuję i pozdrawiam.

ile lat już ten wiatraczek się u ciebie kręci? jak długo to poprostu zainwestuj w nowe chłodzenie i nową paste od której powinniśmy zacząć

Są takie fajnie podkładki chłodzące pod laptopa - polecam, bo naprawdę działa!

Owszem, dobra podkładka chłodząca może zbić do 10 stopni ale warunek jest jeden - laptop musi mieć na spodzie otwory wentylacyjne.

U mnie taka podkładka sprawuje się znakomicie - obniża temperaturę znacznie bardziej. Dobre, aczkolwiek proste rozwiązanie.