Wysoka temperatura procesora

witam sprawdzam temperatury i nie pokoi mnie duża temperatura procesora ,obudowa wyje jak szalona a mam ja otwarta http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/412 … 89aa7.html jest to procesor amd64 3000 co zrobić by zmniejszyć ta temperature

Faktycznie wysoka ta temperatura, aczkolwiek AMD tak są skonstruowane że wytrzymują takie temperatury. Może masz kurzu pełno w radiatorze i wentylatorze dlatego tak wyje, a może nadpalony lub wyślizgany wentylator…

ppiotrek

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Na Forum używamy polskich znaków.

Proszę poprawić pisownię zarówno w temacie, jak i w opisie problemu.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Przeczyść cooler, sprawdź stan pasty termoprzewodzącej. Przy takich obrotach wentylatora temperatura bardzo wysoka, być może czujnik przekłamuje.

no i przy okazji masz coś z napięciami skopane! jaki masz zasilacz?

na lini 5V masz 3.41V

wpisz w :szukaj:

Przeczyść cooler, sprawdź stan pasty termoprzewodzącej. Przy takich obrotach wentylatora temperatura bardzo wysoka, być może czujnik przekłamuje.

no i przy okazji masz coś z napięciami skopane! jaki masz zasilacz?

na lini 5V masz 3.41V

wpisz w :szukaj:

zasilacz standardowy jaki byl w obudowie 350w

Faktycznie te napięcia są zbyt małe… Ciekawe gdzie ten spadek napięcia idzie … Przeczyść kompa i sprawdź tą pastę. W BIOSie jest jeszcze czujnik temperatury sprawdź tam jaka jest temperatura. Może te spadki napięć na zasilaczu grzeją kompa A co do buczenia sprawdź czy to nie zasilacz !

Do zmiany (na np Amacrox/Huntkey/BeQuiet), chyba że w obudowie był np Antec, ale pewnie siedzi w nim feel/tracer itp.

na 3V wątpię czy komp by ruszył, napięcia mierzy się miernikiem.

Płyta gigabyte? np te płyty często przekłamują z temp, przy 71 komp raczej był by nie stabilny, dla A64 niebezpieczna temp zaczyna się od 65 st. Sprawdź palcem czy tyle jest.

Przeczyść, znajdz co wyje (może na procu 6000 rpm ciche nie jest, u mnie jest 34 st przy 870), lub buczą sekcje zasilania/cewki.

Otwarta buda nie zawsze pomaga, nie ma wtedy cyrkulacji.

cały komp przeczyściłem już chodzi cicho w biosie pokazuje 40 stopni a w EVEREST-cie pokazuje 71 stopni paluchem dotykam i jest w porządku nie grzeje sie i jeszcze jedno pytanko mam dodatkowy wiatrak na tył obudowy w szufladzie mam zamiar go założyć i czy obudowa wtedy musi być zamknięta

Najlepiej. Stworzy to tunel powietrzny.