Wysoka temperatura procesora

Witam wszystkich, niepokoi mnie dość wysoka temperatura na moim procesorze jak i innych podzespołów (choć z dysków trochę spadła, bo były dwa obok siebie i stację dyskietek odkręciłem i na jej miejsce jeden z dysków twardych temperatura na każdym spadła ok. 4*C) - jak u Was z tą temperaturą ??

zamieszczę tutaj link do screena z programu EVEREST Home Edition

http://img232.imageshack.us/img232/1213/jpgic3.jpg

co o tym myślicie ??, procka nic nie podkręcałem, obudowa stoi pod oknem, które jest otwarte, przykrywka obudowy też jest otwarta, radiator i wentylator na procesorze wyczyszczony z kurzu, jest jakiś sposób żeby zmniejszyć tą temperaturę (i innych podzespołów) bez ponoszenia kosztów na różne pasty itp ??, jakiś program do regulacji obrotami wiatraka ??

jeśli się orientuje to socket a więc temp jest normalna

Podaj jakiego masz proca.

AMD Athlon XP, 1666 MHz (12.5 x 133) 2000+ - taki procesor

a co powiecie o temperaturze reszty podzespołów ?

Czy to na luzie,pod obciążeniem.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 5&start=15

przy okazji zmień zasilacz słabe napięcia na 12V :o

Złączono Posta : 07.06.2007 (Czw) 20:57

dyski trochę gorące… ja taki sam proc miałem kiedyś i temp podobne były

Dyski nieco za ciepłe … u mnie na samsungu 80 GB jest 33 *C po intensywnej pracy …

proc 45* w stresie po podkręceniu z 1,6 na 2,0 … u Ciebie nieco za ciepło … na procu i na dyskach … Jakie chłodzenie ?? Zmień pastę termo… wyczyść z kurzu radiatory etc. porad takich jest sporo … szukaj :smiley:

tempy są w normie, najwyżej daj jakiś nawiew na dyski twarde ja przy swoim sempronie 3000+ mam ok 60*C w idle…

Napięcia mierzy się miernikiem 8)

więc jaki masz zasilacz?

no nic ok :-), czyli z procesorkiem OK :-), na obudowę powiewa wiaterek z okna więc trochę chłodu jest :slight_smile:

a co do dysków, to już tak miałem jak zakupiłem, chyba już tak mają

Złączono Posta : 07.06.2007 (Czw) 21:04

a zasilacz mam IMPET “S” 300 Wat.

kup fortona 350w ok 60 zł z allegro bo komp spali sie z “impetem” :roll:

hmm tego impeta mam od początku obudowy i jak narazie wszystko chodzi good, a kompa mam hm 4 lata ponad :-), planuje jakiś 400 wat zakupić…

ile masz kasy? jak ok 150 zł to amacrox 450 jak mniej to forton 350w

właśnie teraz nic kasy nie mam :-), dopiero po wakacjach może coś zakupię jak zarobię trochę kaski, bo laptopa będę HP Pavilion dvd 6000 kupował i mam odłożoną :slight_smile: (trochę :smiley: ), na allegro widziałem fajne 400 Wat do 70 zł :slight_smile: i chwalone

jak do 70 zł to forton 350 bo ma mocniejszą linie 12 niż 400

ok, dzięki za rady, myślę, że jeszcze jak ten działał ponad 4 lata do końca wakacji wytrzyma %-), ostatnio go w środku trochę wyczyściłem z kurzu i wiatraczek przeczyściłem :slight_smile: