Wysoka temperatura procesora

Witam, kiedy komputer nie jest mocno obciążony program SpeedFan pokazuje temperature procka 60 stopni. Grając w pewna gre po jakimś czasie zaczęła się ona przycinać i reagować z opóźnieniem. Wtedy temperatura podskoczyła do ponad 70 stopni. Posiadam procesor Athlon XP 2500+. Mam pytanie czy to nie za wysoka temperatura? W biosie mam ustawione żeby przy 70 mnie ostrzegał. Dodam też, że temperatura karty graficznej GeForce FX 5600 wynosi 50 stopni. Czy istnieje ryzyko spalenia procesora bądź karty?

mysle ze procesora to jest za duza. Sprawdz wiatrak na procku moze ci za slabo chlodzi jak tak to wymien wiatrak od radiatora

Możliwe, że takie ryzyko jest. Masz paste termoprzewodzącą na procku? Zobacz czy radiator jest dociśnięty i czy wogóle sie na nim wiatrak kręci. Podaj marke i moc zasilacza, tak dla porządku i pewności :P.

mysle ze jak wiatrak by sie nie krecil to by komputer sie nie wlaczyl :stuck_out_tongue: a paste dobrze jest miec znajdziesz ja w kazdym sklepie komputerowym

Jakie Masz chłodzenie na procesorze? Jak oryginalne boxowe, to temperatura jest dla niego standardowa, ale niestety trochę za duża. Dlatego warto go wtedy wymienić. Zresztą, ten wiatrak dość mocno hałasował, gdyż kręcił się z prędkością około 4500RPM.

Pytanie kiedy wymieniałeś pastę na procesorze?

Temperatura karty graficznej jest dobra.

Pasta nie dawno była wymieniana. Wiatrak działa. Zasilacz to IBOX DR-8400BTX 400W. Tak chłodzenie jest boxowe. Na jakie najlepiej wymienić?

A Masz może na płycie wokół procesora otwory montażowe na chłodzenie?

Zasilacz dość nieciekawy.

Nie wiem. Podam model płyty głównej. MSI K7N2 Delta-L (MS-6570G)

włączyłby się na parę sekund :wink: Przydałoby się przeczyścić ten radiator od wolnego kurzu, sprawdzić pastę termoprzewodzącą, ewentualnie zeskrobać starą z procka i radiatora i zainwestować w nową.

Co włączyłoby się na pare sekund?

komputer jakby nie krecil sie wiatrak od radiatora

A jaka temperatura byłaby odpowiednia dla tego procesora?

Ja po wymianie na zwykłym aluminiowym chłodzeniu firmy Cooler Master miałem temperaturę około 50C, w stresie do 58, a więc sporo mniej niż na BOXie. Z radiatorem miedzianym i lepszą pastą powinno być jeszcze mniej.

Z tego co widzę po zdjęciach, nie ma otworów montażowych pod chłodzenie.

może nałożyłeś za dużą ilość pasty??

Za dużo? Napewno nie. Cienką warstwę.

Ta temperatura jest odpowiednia dla wentylatora BOXowego w AMD XP 2500. Miałem identyczną.

Może coś takiego: http://allegro.pl/item418304607_arctic_ … a_mx1.html ?

Trochę paskudna pasta.

Jakby co to mam pastę Arctic Silver. Dobra jest?

Arctic Silver 5 jest dobra, Ceramique trochę gorsza. Tu Masz test: http://pclab.pl/art24195.html

A czemu z tą grą się tak dzieje? Na początku jest dobrze a potem gra reaguje z opóźnieniem.

A co się dzieje w innych grach? Ile Masz pamięci?

Sprawdź w programie everest, jak wygląda sprawa napięć i wszystkich temperatur podczas spowolnienia komputera. W evereście sprawdzasz w gałęzi: komputer->czujnik.

Zazwyczaj jest to wina przegrzania. Tylko nie pamiętam, czy w athlonach XP, obniżane było wtedy taktowanie.