Wysoka temperatura procesora

Witam ,

Mialem pewne problemy z komputerem polegające na tym ze komputer dochodzil do pewnego moementu przy wlaczaniu i wylączał się , za kazdym razem byl to inny moment , sprawdziles w biosie temperature tego procesora i pnie się ona do ponad 100 stopni , zaraz potem komputer się wylącza , czy przyczyną tego moze byc starta pasta termoprzewodząca ?

Tak może być,pasta wyschła prawdopodobnie i straciła swoje właściwości,polecam także dokładnie przeczyścić komputer,radiator procesora,wiatrak i wymienić pastę.

wlasnie przeczyscilem wszystko , pasta na procesorze i radiatorze wyschla calkowicie … czy to moze powodowac wylaczanie komputera gdy temp siega prawie 115 stopni ?

Nowa pasta dana? Czy spojrzałeś że sucho lub jeszcze tą pastę zdrapałeś i radiator na sucho założyłeś, jak chłodzenie leci na sucho to idź do sklepu kup jakąś polecaną np Arctica, czy nawet zwykły silikon za 5 zł AG Chemii, nie kupuj tylko pseudo srebrnych Titanów i podobnego badziewia zrobionego z przewodzącego proszku aluminium.

http://chlodzenie.net/reviews/wielki-te … wodzacych/

http://pclab.pl/art24195.html

nakladanie-pasty-termoprzewodzacej-cpu-polecane-pasty-t72248.html

Sprawdź też czy została zdjęta folia z podstawy radiatora, sprawdź mocowanie radiatora może coś się wypięło lub zatrzask jest uszkodzony, zobacz w biosie czy proc nie ma np ustawionego Vcore na 1,7V, max dla niego to 1,4V.

Nowa pasta jest konieczna. Miałem podobnie z tym, że zdjąłem radiator żeby go przeczyścić trochę a jak założyłem na proc to mimo pasty, która jeszcze była procesor osiągał po chwili 100 stopni i wyłączał się komp. Po nałożeniu nowej pasty (w moim wypadku to jakaś pasta silikonowa no-name) problem ustał i teraz rdzenie nie przekraczają 50 stopni podczas normalnego korzystania z kompa (internet/muza/gg itp)

Wam się przynajmniej komputer wyłączał, ja jak zdjąłem radiator i nie nałożyłem nowej pasty, to temperatura nawet do 110 st w stresie dochodziła a komputer działał w najlepsze.

Na szczęście teraz mam już jakieś 25 st na procesorze - przy braku obciążenia, i to na boxowym chłodzeniu :slight_smile:

U mnie sprawdziła się pasta Arctic Ceramique (Nałożyłem sporo na środek radiatora, po czym zamontowałem go).

powiem wam tak ze ja zrobilem tak ze czyscilem radiator i zdjąlem go z proca , i stąd zaczely sie moje problermy bo po nalozeniu radiatora komputer zacząl się wylączac a temperatury zaczeły dochodzic do 115 stopni… kupie paste i zobaczymy co to da…

Tylko kup porządną i nałóż dobrze (wyczyść dokładnie radiator i procesor ze starej pasty i równomiernie rozłóż nową dobrą pastę).