Wysoka Temperatura procesora

Witam Wczoraj wymieniłem Stare boxowe chłodzenie na to http://proline.pl/?p=AC+FREEZER+XTREME+R2 A temperatura nie spadła (tzn. na rdzeniech dalej jest po 52 stopnie w idle) Pasta jaka uzylem to Arctic silver 5 a procesor to Quad core 2.5Ghz q9300 .Z gory dziękuje za pomoc.

Kontrola poprawności instalacji chłodzenia na początek.

Pasty nie za dużo nie za mało, ma być cieniutka warstwa, która przykrywa czapkę procesora.

Pasty jest w sam raz pokrylem cieniutką warstwą cała czapke procka i na 100% dobrze zamontowalem chłodzenie.

A gdy  dotykasz radiatora to czuć ciepło? Jakie obroty wentylatora ustawione? Jaki plan zasilania ustawiony w systemie?

jak Testowalem Procesor programem OCCT 15 minut i dotykalem radiator to byl cieply a obroty w idle to 900rpm a plan zasilania to niewiem.

Kolego zainstaluj HWiNFO i sprawdź jak przy zmieniającym się obciążeniu zmieniają się obroty wentylatora coolera. Możliwe że są stałe. U mnie w Fortisie w IDE mam 770 obr./min, a próg włączenia się automatyki mam ustawiony na 45°C i temperatura w OCCT nie przekracza 60°C.

Gdzie to jest napisane?

Program Core Temp uruchom daj do paska, pograj z 15 minut i wrzuć screen z tego programu.

Ze zrzutu wynika, że nie działa SpeedStep, procek jest ciśnięty cały czas na 100%, w BIOS włącz Intel EIST i sprawdź czy w Idle zbija takt i temperatura idzie w dół.

Intel eist jest wlaczone ale w biosie wyszytalem Cpu Temperature 33°C

menu Start-> panel Sterowania -> System i zabezpieczenia -> Opcje zasilania -> podaj jaki masz ustawiony obecnie plan, jeżeli Wysoka wydajność zmień na “Zrównoważony”.

Sprawdź w BIOS czy włączona jest opcja C1e, jest wymagana aby EIST działał poprawnie.

Opcja c1e jest wlączona , pozamieniałem troche wentyle i w idle ma ok. 47-48 stopni a w na obciążeniu max 58 (było 65 ) czyli chyba w porzadku mozna jakos jeszcze zbic temperatury czy te sa w normie ?

NO ale ten plan zasilania jak był/jest ustawiony? Na idle to dosyć wysoka temperatura, u mnie najcieplejszy rdzeń ma 23°C, temp otoczenia 19°C.

Jest na zalecany Zrownowazony temp otoczenia ok.23 stopnie

Hmm może spróbuj zresetować bios wyciągając baterie na 5 minut