Wysoka Temperatura procesora

(Sobczyk9) #1

Witam Wczoraj wymieniłem Stare boxowe chłodzenie na to http://proline.pl/?p=AC+FREEZER+XTREME+R2 A temperatura nie spadła (tzn. na rdzeniech dalej jest po 52 stopnie w idle) Pasta jaka uzylem to Arctic silver 5 a procesor to Quad core 2.5Ghz q9300 .Z gory dziękuje za pomoc.

(Semtex) #2

Kontrola poprawności instalacji chłodzenia na początek.

Pasty nie za dużo nie za mało, ma być cieniutka warstwa, która przykrywa czapkę procesora.

(Sobczyk9) #3

Pasty jest w sam raz pokrylem cieniutką warstwą cała czapke procka i na 100% dobrze zamontowalem chłodzenie.

(Semtex) #4

A gdy  dotykasz radiatora to czuć ciepło? Jakie obroty wentylatora ustawione? Jaki plan zasilania ustawiony w systemie?

(Sobczyk9) #5

jak Testowalem Procesor programem OCCT 15 minut i dotykalem radiator to byl cieply a obroty w idle to 900rpm a plan zasilania to niewiem.

(Ja$) #6

Kolego zainstaluj HWiNFO i sprawdź jak przy zmieniającym się obciążeniu zmieniają się obroty wentylatora coolera. Możliwe że są stałe. U mnie w Fortisie w IDE mam 770 obr./min, a próg włączenia się automatyki mam ustawiony na 45°C i temperatura w OCCT nie przekracza 60°C.

(Sobczyk9) #7

Gdzie to jest napisane?

(JNJN) #8

Program Core Temp uruchom daj do paska, pograj z 15 minut i wrzuć screen z tego programu.

(Semtex) #9

Ze zrzutu wynika, że nie działa SpeedStep, procek jest ciśnięty cały czas na 100%, w BIOS włącz Intel EIST i sprawdź czy w Idle zbija takt i temperatura idzie w dół.

(Sobczyk9) #10

Intel eist jest wlaczone ale w biosie wyszytalem Cpu Temperature 33°C

(Semtex) #11

menu Start-> panel Sterowania -> System i zabezpieczenia -> Opcje zasilania -> podaj jaki masz ustawiony obecnie plan, jeżeli Wysoka wydajność zmień na “Zrównoważony”.

Sprawdź w BIOS czy włączona jest opcja C1e, jest wymagana aby EIST działał poprawnie.

(Sobczyk9) #12

Opcja c1e jest wlączona , pozamieniałem troche wentyle i w idle ma ok. 47-48 stopni a w na obciążeniu max 58 (było 65 ) czyli chyba w porzadku mozna jakos jeszcze zbic temperatury czy te sa w normie ?

(Semtex) #13

NO ale ten plan zasilania jak był/jest ustawiony? Na idle to dosyć wysoka temperatura, u mnie najcieplejszy rdzeń ma 23°C, temp otoczenia 19°C.

(Sobczyk9) #14

Jest na zalecany Zrownowazony temp otoczenia ok.23 stopnie

(krejzol123) #15

Hmm może spróbuj zresetować bios wyciągając baterie na 5 minut