Wysoka temperatura procesora

Witam!

 

Od razu przejdę do sedna sprawy, mam problem z przegrzewaniem się procesora… Znaczy problem, nie mam żadnego dyskomfortu, ale niestety martwią mnie wysokie odczyty. Otóż, temperatura w stanie spoczynku mojego procesora wynosi 70-72*C. To już jest sporo, a pod obciążeniem ~~50% (włączona gra DotA2) skacze do nawet 95*C, czasem aż gra sama się wyłączy, prawdopodobnie z tego powodu. Taki stan rzeczy utrzymuje się co najmniej od lutego (prawdopodobnie dużo dłużej) ale wcześniej, gdy na dworze było chłodniej i gra sama mi się nie wyłączała nie zauważyłem tego problemu. Ostatnio mi nawet bs wsykoczył

 

I tutaj moje pytanie, jak bardzo jest to niebezpeiczne? Co powinenem zrobić oprócz wymiany pasty (mam naprawdę zużytą, praktycznie brak)? Wątpię aby ona robiła różnicę 30*C… Muszę podjąć radykalne korki jak np. zaprzestać grania itp. dopóki tego nie naprawię? czy może skoro tak długo wytrzymał to jednak jest to jeszcze znośna temperatura dla niego?

 

Byłbym wdzięczny za odpowiedź, żałączam screena z HWMonitora

 

http://zapodaj.net/fd23b1357394a.png.html

Przeczyść porządnie chłodzenie z kurzu (przy okazji całe wnętrze komputera) i wymień pastę, do tego momentu nie katuj procesora.

 

Sprawdź też czy wentylator na chłodzeniu procesora jest w dobrym stanie (sprawdź palcem czy obraca się swobodnie i płynnie).

Przeczyściłem już wczoraj. Było go naprawdę sporo ale nie dało NIC. Wiatraczek też w dobrym stanie

A pasta?

 

Zapewne nie była wymieniana od nowości.

yeap, jakieś 3-4lata? Przy czym jakiś rok temu był zdejmowany procek bez załozenia nowej

Teraz zapewne zmieniła się w beton (zeschła się).

 

Po zdjęciu chłodzenia należy zaaplikować nową pastę.

Ale czy pasta naprawdę jest w stanie zrobić różnicę 30*C?

A może powodem jest wysoka temperatura za oknem. Upały są szkodliwe również dla komputerów.

jak czyścisz chłodzenie i zdejmujesz je z procesora to musisz wymienić tez paste na nową ,zetrzyj dokładnie te resztki starej pasty i załóż nową :slight_smile:

np.

http://www.ceneo.pl/1218782

Rozumiem i naprawdę wielkie dzięki za rady, ale dalej nie wiem czy pasta jest w stanie zrobić 30*C, czy może wina samego procesora?

będzie nawet może większa różnica, zależy jaką kupisz, bez samej pasty komputer tobie sie nie włączy,