Wysoka temperatura procesora

(Damianpierzchalaa) #1

Witam, ostatnio kupiłem używany komputer. Wyczyściłem radiator, ponieważ był w kurzu, trochę pograłem, ale zauważyłem, że głośno chodzi chłodzenie procka. Sprawdziłem temperatury i tak - w grach 80-90 stopni, w spoczynku 50-60 stopni. Zmieniłem pastę termoprzewodzącą i sytuacja się poprawiła z tym, że dalej są wysokie - w spoczynku 40-50, w grach ok. 80 stopni. Jaka może być przyczyna tego i jak temu zaradzić? Sprzęt jaki mam:

(falcon89) #2

Podaj model obudowy komputera.

(mrFreeze) #3

Sprawdź czy podczas czyszczenia nie uszkodziłeś kołków które trzymają radiator. Rozumiem, że nie kręciłeś procka?

(dr.boczek) #4

sprawdź jeszcze jaką temperaturę pokazuje BIOS

generalnie temp powyżej 70 jest niebezpieczna

(Damianpierzchalaa) #5

Obudowa to jest iBox PRESTIGE 6232L. Procesor nie jest kręcony. Tak, uszkodziłem jeden kołek, mianowicie odłamało się pół zaczepu, ale cały radiator trzyma się dobrze. Ostatnio pogrzebałem w biosie i wyłączyłem turboboosta procesora, przez co temperatury znacznie spadły, a spadku wydajności nie zauważyłem. Dodatkowo zdjąłem panel boczny obudowy. Teraz temperatura rośnie do max.62 stopni tylko przy wymagających grach (bf3 na ultra, dirt 3), a w innych przypadkach temperatury są niższe - od 40 do 50. Nie ma kłopotu też z chłodzeniem po wyłączeniu gry - temperatura spada niemal od razu. Wygląda na to, że będę musiał zainwestować w lepsze chłodzenie (będę chciał kręcić procesor) oraz w wiatraczki do obudowy - ta wg. mnie jest zdecydowanie za mało “przewiewna”.