Wysoka temperatura procka w BIOSie

Dostałem dziś płytę główną GIGABYTE GA-8s649mf. Mam tam włożony procek Pentium 4 3.0GHz. W Biosie temperatura wskazuje przy włączeniu kompa ok 80 stopni. Później rośnie do ponad 95 stopni i komp się wyłącza. Nie moge sprawdzić temperatury w Windzie bo nie mam jej zainstalowanej. Na innym kompie temperatura jest właściwa. A da się może zmienić temperaturę graniczną przy której komp się wyłącza?

Pozdro

Witam!

Mam pytanie… pastę nałożyłeś? Radiator jest dobrze zamontowany?

Piszesz, że na innym kompie temperatura jest właściwa… to znaczy, że przekładasz ten procek między kompami czy jak?

P4 to grzałka - to nie podlega wątpliwości, więc nie ma się co dziwić.

Wejdź do BIOSa i podaj napięcia.Jaki masz zasilacz?Wentyl poprawnie założony?Pasta?

Radiator jest dobrze zamontowany. Nie jest on taki gorący jak wynik na to wskazuje. Pasta jest, zasilacz to jakiś megabajt mgb-350s. Jest mocno stary ale żyje. Na tym drugim mam Procomp 450W. W Biosie jest napisane przy voltach OK przy każdej wartości.

Ja bym sprawdził go na jakimś lepszym zasilaczu.Jeśli są takie temperki to rzeczywiście albo czujnik nawala albo coś z napięciami nie jest za dobrze…

Sprawdziłem na zasilaczu z mojego kompa ten Procomp i nadal temperatury są wysokie. A da się zmienić temperaturę przy której się komp wyłącza? Zawsze mogę procka z powrotem do swojego zestawu wziąć.