Wysoka temperatura procka w BIOSie

(system) #1

Dostałem dziś płytę główną GIGABYTE GA-8s649mf. Mam tam włożony procek Pentium 4 3.0GHz. W Biosie temperatura wskazuje przy włączeniu kompa ok 80 stopni. Później rośnie do ponad 95 stopni i komp się wyłącza. Nie moge sprawdzić temperatury w Windzie bo nie mam jej zainstalowanej. Na innym kompie temperatura jest właściwa. A da się może zmienić temperaturę graniczną przy której komp się wyłącza?

Pozdro

(Remix) #2

Witam!

Mam pytanie... pastę nałożyłeś? Radiator jest dobrze zamontowany?

Piszesz, że na innym kompie temperatura jest właściwa... to znaczy, że przekładasz ten procek między kompami czy jak?

P4 to grzałka - to nie podlega wątpliwości, więc nie ma się co dziwić.

(Lukaszk 89) #3

Wejdź do BIOSa i podaj napięcia.Jaki masz zasilacz?Wentyl poprawnie założony?Pasta?

(system) #4

Radiator jest dobrze zamontowany. Nie jest on taki gorący jak wynik na to wskazuje. Pasta jest, zasilacz to jakiś megabajt mgb-350s. Jest mocno stary ale żyje. Na tym drugim mam Procomp 450W. W Biosie jest napisane przy voltach OK przy każdej wartości.

(Lukaszk 89) #5

Ja bym sprawdził go na jakimś lepszym zasilaczu.Jeśli są takie temperki to rzeczywiście albo czujnik nawala albo coś z napięciami nie jest za dobrze...

(system) #6

Sprawdziłem na zasilaczu z mojego kompa ten Procomp i nadal temperatury są wysokie. A da się zmienić temperaturę przy której się komp wyłącza? Zawsze mogę procka z powrotem do swojego zestawu wziąć.