Wysoka temperatura w spoczynku NVIDIA GeForce GT 750M

(karol007555) #1

Laptop acer aspire v3-772g ok. 4 letni
procesor: i7-4702MQ
grafika dedykowana:NVIDIA GeForce GT 750M sterownik 382.05
grafika zintegrowana: Intel® HD Graphics 4600
16gb ram

Problem polega na tym, że nie dawno postanowilem sobie w cos pograc po przynajmniej pol rocznym czasie przerwy i zauważyłem duży spadek wydajności. Pastę termorezwodzącą staram się wymieniać co ok. pół roku razem z czyszczeniem, ostatnio przerzucilem się takze z win7 na win10.
GPU-Z pokazuję temperaturę w stanie spoczynku nvidia w granicach 70-90st. temperatura grafiki zintegrowanej w spoczynku to ok. 45.st bez dużych skoków, procek bez zarzutów. I pytanie co jest grane? Czujnik temp. pierdyknął? Czy możę grafika padła, jakas wada? Czy może wina sterowników?
lapek świeżo przezczyszczony z wymianą pasty, nowy system,sterowniki. Sugestie?

(Longhorn2009) #2

A termopady pod chipem grafiki zmienione? Może po prostu chłodzenie jest uszkodzone skoro temperatury są tak wysokie.

(karol007555) #3

Termopady też wymienione. Dziwne też jest to że tej temperatury fizycznie nie czuc, laptop jest chłodny, nie czuc jak się nagrzewa.

(Longhorn2009) #4

Więc widocznie ciepło nie jest właściwie przekazywane do radiatorów. Układ chłodzenia do kontroli, być może konieczna będzie wymiana układu chłodzenia. Szczelność ciepłowodów też nie będzie wieczna.

(karol007555) #5

Jak układ najprościej sprawdzić? Bo przyszło mi do głowy nagrzanie stacją grzewczą i ewentualnie pirometrem albo termowizyjną sprawdzić tylko takiego sprzętu nie mam a na dotyk nie wiem czy to miarodajne będzie?

(cyfrowa-twierdza) #6

70C-90C to powinno dmuchac bardzo gorące powietrze.

wyleciał płyn z rurki headpipe

mało prawdopodobne że chłodzenie nie przylega do procesora. wystarczy to sprawdzic przy zakładaniu.
czy sróbki dociskają chłodzenie podczas dokręcania radiatora do płyty głównej.

po założeniu radiatora , odpalić chociaż bios i dotknąć palcem chłodzenie w miejscu przylegania do procesora.