Wysoka temperatura w spoczynku NVIDIA GeForce GT 750M

Laptop acer aspire v3-772g ok. 4 letni
procesor: i7-4702MQ
grafika dedykowana:NVIDIA GeForce GT 750M sterownik 382.05
grafika zintegrowana: Intel® HD Graphics 4600
16gb ram

Problem polega na tym, że nie dawno postanowilem sobie w cos pograc po przynajmniej pol rocznym czasie przerwy i zauważyłem duży spadek wydajności. Pastę termorezwodzącą staram się wymieniać co ok. pół roku razem z czyszczeniem, ostatnio przerzucilem się takze z win7 na win10.
GPU-Z pokazuję temperaturę w stanie spoczynku nvidia w granicach 70-90st. temperatura grafiki zintegrowanej w spoczynku to ok. 45.st bez dużych skoków, procek bez zarzutów. I pytanie co jest grane? Czujnik temp. pierdyknął? Czy możę grafika padła, jakas wada? Czy może wina sterowników?
lapek świeżo przezczyszczony z wymianą pasty, nowy system,sterowniki. Sugestie?

A termopady pod chipem grafiki zmienione? Może po prostu chłodzenie jest uszkodzone skoro temperatury są tak wysokie.

Termopady też wymienione. Dziwne też jest to że tej temperatury fizycznie nie czuc, laptop jest chłodny, nie czuc jak się nagrzewa.

Więc widocznie ciepło nie jest właściwie przekazywane do radiatorów. Układ chłodzenia do kontroli, być może konieczna będzie wymiana układu chłodzenia. Szczelność ciepłowodów też nie będzie wieczna.

Jak układ najprościej sprawdzić? Bo przyszło mi do głowy nagrzanie stacją grzewczą i ewentualnie pirometrem albo termowizyjną sprawdzić tylko takiego sprzętu nie mam a na dotyk nie wiem czy to miarodajne będzie?

70C-90C to powinno dmuchac bardzo gorące powietrze.

wyleciał płyn z rurki headpipe

mało prawdopodobne że chłodzenie nie przylega do procesora. wystarczy to sprawdzic przy zakładaniu.
czy sróbki dociskają chłodzenie podczas dokręcania radiatora do płyty głównej.

po założeniu radiatora , odpalić chociaż bios i dotknąć palcem chłodzenie w miejscu przylegania do procesora.