Wysoki, niestabilny ping - Internet Radiowy

Witam
Posiadam internet radiowy od lokalnego dostawcy i od 4 tygodni mam problem z pingiem. Ping jest niestabilny, co chwile skacze do wysokich wartości, co bardzo przeszkadza w grach online. Problem nasila się w godzinach popołudniowych oraz wieczornych. Zdarza się również, że podczas przeglądania internetu internet “zamula”. Dostawca mówi, że u nich jest wszystko ok, więc chciałbym dowiedzieć się gdzie leży problem i w jaki sposób go naprawić.
Nie znam się na tym za bardzo ale przygotowałem screeny z CMD oraz programu WinMTR[sprawdzane około godziny 20:30]. Wydaje mi się, że to nie wina routera, ponieważ jak widać na screenach wartości są podobne niezależnie od tego w jaki sposób podłączony jest internet. Dodam jeszcze, że na innym komputerze również to samo.

Zasilacz sieciowy - nie znam dokładnej nazwy, ale jest to mniej więcej coś takiego:

Router - TP-LINK TL-WR841N

Z routera
Antena na dachu->Zasilacz->Router->Komputer

CMD - ping wp.pl -t
https://imgur.com/a/SGAJ5qK

WinMTR
https://imgur.com/a/TSjXooG

Bezpośrednio z zasilacza sieciowego
Antena na dachu->Zasilacz->Komputer

CMD - ping wp.pl -t
https://imgur.com/a/R7OeFU9

WinMTR
https://imgur.com/a/L0zXoOs

Jeżeli będą potrzebne jeszcze jakieś logi lub screeny proszę pisać i z góry dziękuje za pomoc.

Jeśli w momencie testów nie korzystałeś z internetu na innych urządzeniach to problem ewidentnie jest po stronie operatora. Duże opóźnienie powstaje już pomiędzy Twoją “anteną” a następnym routerem w sieci operatora.
W dalszej trasie widać bardzo duży ping pomiędzy siecią operatora a dostawcą jego łącza co może wskazywać, że jego sieć w godzinach szczytu się “zapycha”.

Najlepiej wyślij te screenshoty do operatora.