Wysoki ping przyczyna

Witam, od kilkunastu dni mam bardzo wysoki ping w sieci vectra zarówno pod kablem jak i wifi.
Prędkości pobierania i wysyłania są OK natomiast ping dochodzi czasem do 700 ms. Przeczyściłem system CCleanerem, przeskanowałem i nic. Co może być przyczyną.

sprawdź sobie programem WinMTR ping np. do wp.pl

Z reguły to problem dostawcy neta i trzeba pytać i niech sprawdzą.

Reset urządzeń - modem+router lub router Vectry.

Może jakiś program do ściągania pracuje w tle?

Inne.

Witam, chciałbym się podłączyć do tematu, mam problem z pingiem w grach, potrafi urosnąć do niewyobrażalnych czasów za dnia (rekord widziałem 20 000 ms …). Utrzymuje się on od 1 200 do 10 000 ms, natomiast w godzinach wieczorowo-nocnych zaczyna spadać do około 300 ms.
Sprawdzałem szybkość łącza przez kilka dni z rzędu o różnych porach i test wypadał zawsze śpiewająco, ping do 30 ms, na pełnej prędkości pobierania 14mb/s, strony, wideo, pobierania działa wzorowo bym powiedział, czyściłem komputer ccleanerem, antywirus jest wyłączony, nic nie pobiera w tle, używałem kilku programów mających poprawić ping też bez skutku, przy wyłączonym firewallu też to samo, ręce już mi opadają, gość z neostrady był też kilkukrotnie na interwencji i nie stwierdził żadnego problemu na łączu … Ktoś ma jakiś pomysł co z tym da się jeszcze zrobić?

No to raczej zostaje problem gry,serwera gry lub jego odległości od Ciebie.

A łączysz się przez LAN, czy WIFI?