Wysoki ping w CS i na VT


(Krzychuu) #1

Witam,

Od kilku dni mam problem z wyokim pingiem w grze Counter-Strike oraz podczas rozmów w programie Ventrilo. Transfer podczas pobierania jest OK, strony ładują się też w miare dobrze. Niżej podaje logi z HJT.

:arrow: http://wklej.org/id/145315/


(djkamil09061991) #2

przeczyść komputer ccleanerem oraz cleanGP, zrób defragmentację dysku


(danyll) #3

-Ccleanerem przeczyść dysk

-zupdatuj antywirusa, antyspyware aby nie pobierało podczas gry definicji wirusów

-przeskanuj antywirusem i antyspyware dysk

-sprawdź ping (jeśli windows nt to start>uruchom>wpisz cmd> i np. ping http://www.wp.pl i [enter]) i podaj jaki masz

-jeśli winxp to możesz jeszcze ustawić pakiety QoS na 0% (teoretycznie nie pomaga, bo jest tylko w przypadku aktualizacji rezerwowana część łącza, jednak praktycznie daje pozytywne skutki;])

-pobierz PowerDefragmenter GUI +plik Contig.exe i uruchom PD , wybierz defragmentację jednego katalogu i wskaż miejsce, gdzie zainstalowanego masz CS, zdefragmentuj folder gry:) przyspieszy to działanie gry;]

-wysoki ping tzn ile dokładnie?

-sprawdź na innych serwerach bo czasami to wina serwery

-sprawdź z wyłączonym Ventrilo, bądź jeśli się da zmniejsz jakość przesyłanego dźwięku przez ten komunikator

-sprawdź czy na TeamSpeak też masz taki ping;]

-wyłącz nieużywane programy podczas gry (gg,przeglądarka www), jeśli masz firewalla to może da się w nim ustawić tryb gry:) bądź całkowicie wyłącz jeśli nie obawiasz się wirusów itp:)

PS. w Counter-Strike możesz też ustawić optymalnie grę pod swoje łącze ustawiając komendy w config.cfg podaj jaki masz download i upload oraz jakie wartości ratów :slight_smile:


(Krzychuu) #4

~ ping wp.pl / onet.pl mam koło 50-60

~ w CS mam koło 80 ping

A rate itp mam usstawione poprawnie.


(Teszni) #5

Ściągnij program CFosspeed. Ma wiele przydatnych opcji w tym też dotyczącą pingu. :stuck_out_tongue:


(Umpfh) #6

Może pomoże:

http://www.winningeleven2002online.fora ... ,1690.html

http://www.forum.wiaderko.com/poradniki ... jszyc.html


(danyll) #7

Wg mnie już nic z tym nie zrobisz (no chyba że masz modem i użyjesz cfosspeed'a w konfiguracji ping, a nie router[myślę że masz router]). Jeśli wcześniej miałeś niski ping to może być to też wina dostawcy (może coś robi na łączu). Ja mam w ping zawsze 52 a w CS 70-80 przez router. Na modemie zawsze mniejsze pingi miałem.

PS. Jaką masz prędkość łącza? Bo masz podobny ping. Ja 512:))) No i nie wyłączam firewalla jak gram;] btw im mniejszy ping tym niby lepiej się gra ale większość gra najlepiej właśnie na takim pingu;] Aha, ustaw sobie interp jak się podłączysz do serwera, ale nie koniecznie na 0.01 tylko automatycznie. Tak zawsze będziesz miał najbardziej realną sytuację na monitorze:) [najlepiej dopisać zmianę ex_interp w commandmenu;] ). Pzdr.


(Teszni) #8

Ja tam w Call of Duty 4 przez neta mam średnio ping 100, a wcześniej gdy nie używałem jeszcze CFosspeed miałem o wiele większy :wink:)