Wysoki ping w ET / TS2 - porty?

Witam,

zaczne od tego że mam łącze radiowe :? Moją pasją jest gra Enemy Territory. Niestety ostatnimi czasy coś się stało i ping w grze wzrósł o kilkaset ms. Wynosi on jakieś 900/800 i oczywiście nie da sie grać, ledwo wchodze na serwer y. Administrator mówił mi że coś zmieniał, spytał sie czy się cośpolepszyło ale wręcz odwrotnie. Wiecie jaka jest tego przyczyna? Zablokowane porty albo coś? Mam także podobny problem z TeamSpeak’iem (2). Bardzo mnie rwie gdy mówie i o grze w klanie nie ma mowy :? Co mój admin może na to poradzić ? Możecie podać dokładne parametry tej gry? Jaka predkość neta jest potrzebna, co powinno być odblokowane? Ogólne informacje które mogłyby pomóc adminowi w konfiguracji łącza … Oczywiście podczas gry wszystkie programy p2p są powyłączane, wyłączałem także antywirusa ( NOD32 ) ale to także nie pomogło. Nie korzystm z programu typu cFosSpeed. Dysk przeskanowałem i NOD32 nie znajduje żadnego syfu ani spywar’u. Stronki chodzą ogólnie b. dobrze … Jest właśnie problem z ET i TS’em.

Oto moje ustawienia w CFG gry:

seta con_debug "0"

snaps “20” //sv_fps

seta rate "25000"

seta cl_timenudge “0” //compensate high ping to aim directly again

set cl_maxPing "999.00"

seta cl_maxpackets "60"

seta cl_allowDownload "0"

seta cl_packetdup “1” //packetloss set to 1

seta pmove_fixed "0"

Próbowałem różnych ustawien ale nie dało to nic.

Cały problem zaczął sięjakieś 3tyg. temu właśnie po tym kiedy admin coś ‘grzebał’ . Wcześniej ping był ZNOŚNY i szło JAKOŚ grać a teraz wcale. Ping jet tak wysoki o kazdej porze dnia i nocy, w weekendy i w tygodniu rano.

Błagam, pomóżcie bo mnie zaraz COŚ trafi … ET jest moją pasją i marze o pingu 50-100 :frowning: Pozdro i z góry dzięki za wszystko…

Ktos sobie sciaga i obciaza łacze albo tobie admin przypisal tak male lacze ze nie starcza na granie w wolfa.

Tez gram w ta gre tyle ze na laczu 2Mbps wiec lagow nie ma, no chyba ze brat zacznie cos sciagac wtedy ping skoczy do 300ms

Moja rada: Zmien dostawce internetu na Netie lub TP (byle miec wlasne lacze).