Wysoki ping w grach online

Witam od paru tygodni borykam się z wysokim pingiem w grach takich jak np : lol czy cs go i innych.
Posiadam internet radiowy od prywatnego dostawcy w okolicy 20 Mb/s pobieranie i do 3 Mb/s wysyłanie. Rzecz w tym że prędkość oscyluje w granicach 90% umowy ale za to ping skacze niemiłosiernie od 50ms -800ms niekiedy. Z tego co się orientuje to antena ma częstotliwość pracy 5 ghz a ruter obsługuje na paśmie 2,4 ghz takie same jak moja karta sieciowa . Wcześniej nie było żadnych problemów jednak gdy wystąpiły zadzwoniłem do dostawcy a on oznajmił że wszystko jest okey i puszcza mi 100% swoich możliwości. Więc skoro u niego wszystko okey to problem powinien siedzieć u mnie ( wiem wiem wszyscy powiedzą że to przez wfi bo nie na kablu no okey ale wcześniej miałem też internet przez wfi i ping był stabilny w okolicach 30-50ms ) . Na komputerze nie ma żadnych syfów używam regularnie 360 total security, skanowałem również malwarebytes i innymi więc komputer na 100% jest okey właściwie laptop. U mojego barta występuje taki sam problem a jego laptop jest świeżo po formatce. Potrzebuje pomocy

Jeśli skok pingu występuje nieregularnie i na obu komputerach to tylko dostawcę Internetu tutaj bym winił. Najpewniej infrastruktura jest mocniej obciążona w szczytowych wakacyjnych godzinach i stąd gorsze parametry. Częsty problem u prywatnych, małych dostawców.

2 polubienia

Przede wszystkim, jak masz Windows 10, to wyłącz te.zżerające udostępnianie dla komputerów (ustawienia zaawansowane.w Windows.Update). Tak jakiedyś ktoś pisał na innym forum, na ping składa się wszystko. Spróbuj w apkach amd/nvidia wykorzystać funkcję optymalizacji gier. U brata też spróbuj to samo.

1 polubienie

Sprawdź aktualność sterowników, wersje od MS jak się da zastąp dedykowanymi producenta laptopa / danego podzespołu, przeprowadź aktualizacje WU na 100% (można użyć WSUS Offline Update 11.0) by w trakcie czasem nie pobierało.

posiadam windowsa 8 i mam wyłączone opcje aktualizacji windowsa od formatki

nie zrozumiałem tego zdania co znaczy wersja od MS . Mam zaktualizowaną kartę graficzną i kartę sieciową
ale nw czy o to ci właśnie chodziło

To jest bardzo prawdopodobne jego infrastruktura oparta jest na starym kablu koncentrycznym z tego co się orientuje.I niekiedy mówił nam że sieć obciążamy bo zaprosiłem jeszcze 2 kuzynów i graliśmy w ps2 ( w cztery osoby ). Grać się w sumie nie dało bo ping skakał do nawet 1200 ms , więc poprosiłem ojca by do niego zadzwonił , uczyniwszy to dostawca wysłał mu screana ile nam wysyła, była to pełnia jego możliwości. Dostawca mówił że nas przełączy 1 lipca na nowszą sieć opartą na nośniku światłowodowym gdzieś dalej ale chyba zapomniał albo się rozmyślił i dał nam zamiast tego po godzinie 23.00 wysyłanie do 40 Mb/s szkoda za wiele to nie zmieniło. Czy powinienem się zapytaj o te przełączenie wiązało by się to z wymianą anteny ??

Przełączanie wewnątrz sieci dostawcy powinno być dla Ciebie transparentne. Jedyną różnicą jaką powinieneś odczuć to lepsze parametry łącza. Wymiana anteny nie powinna być konieczna, o ile to ona nie jest tutaj problemem.
Na pewno na nic większe prędkości udostępniane klientowi, jeśli w ten sposób tylko uwidaczniają się bardziej braki przepustowości w sieci dystrybucyjnej lub na innym etapie transmisji.

1 polubienie

Na Twoim miejscu poszukałbym jakiegoś innego operatora.
Mówienie, że “obciążacie sieć” jest co najmniej śmieszne.
Skoro operator oferuje dane prędkości to powinien być w stanie takie zapewnić.
Zawsze powinien być zapewniony nadmiar łącza albo odpowiednie kształtowanie ruchu, tak aby jego brak nie był odczuwalny dla klienta w postaci wysokiego pingu.

Poza tym nie rozumiem, jak można wykorzystywać kabel koncentryczny w swojej infrastrukturze do udostępniania internetu na sieć radiową. Brzmi to jak jakieś nieuprawnione dzielenie internetu z kablówki :slight_smile:

1 polubienie

Niestety jestem tu w martwym punkcie ponieważ mieszkam na obrzeżach miasta i to mój jedyny dostawca w okolicy. Liczyłem że internet światłowodowy dojdzie też do mnie ponieważ prace nad przeciąganiem tych kabli światłowodowych miały dotrzeć do mojego dostawcy, jednak tak się nie stało a projekt wycofano. Dostawca internetu światłowodowego Zicom Next jest kilometr od mojego domu jednak nw czy da rade przeciągnąć ten kabelek aż tak ponieważ mój dom znajduje się po drugiej stronie ulicy. Druga kwestia jest taka czy im się to opłaci niby jest to FTTH ale czy to musi być kilka domów żeby przeciągnęli kabel czy wystarczy jeden.

To by nie używać sterowników ogólnych do większości sprzętów gdzie przy producencie w menadżerze urządzeń pisze “Microsoft”.
Skoro pamiętasz by zainstalować najnowsze wersje sterowników po na 99% masz dedykowane od producenta sprzętu (karty graficznej / sieciowej).

Kilometr to bardzo dużo, podłączenie jednego domu światłowodem jest dla operatora nieopłacalne.
W tym wypadku chyba jednak nie masz wyboru, musisz porozmawiać z operatorem, żeby przerzucił Twoją antenę na ten “nośnik światłowodowy”, cokolwiek to znaczy. Być może nastąpi poprawa.

1 polubienie

W sobotę zadzwonię do dostawcy mam nadzieje że po przełączeniu będzie lepiej

zrobiłem wszystkie aktualizacje niestety nie pomogło

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi w sobotę dzwonie do dostawcy z prośbą o przełączenie. Mam nadzieje że będzie lepiej :slight_smile: