Wysoki ping w grach sieciowych na platformie Steam

Witam, mam taki dość irytujący problem w grach sieciowych na platformie Steam. Otóż od jakiegoś czasu, około roku, mam wysoki ping. Mniej, więcej ok. 200 ping’u (po prostu się nie da grać), a kiedy gram sobie w gry, których nie ma na platformie Steam, to ping mam w okolicach 20-40. Wtedy sobie mogę normalnie pograć, zrobiłem też test internetu na speedtest.net i tutaj macie wynik: https://imgur.com/a/x7XfXSj , nie wiem czym to jest spowodowane, ale uniemożliwia mi rozgrywkę sieciową (Nawet reinstall Steam’a nie pomógł). Jeśli ktoś wie jak to rozwikłać, to prosiłbym o pomoc.

A jak odpalisz grę poza steam?
C:\Program Files(x86)\Steam\Steamapps\common i tu pewnie będzie folder z nazwą gry.

No jest trochę lepiej, ale nadal jest wysoki ping 70-150

Specyfikacja komputera i dostawca internetu (oraz deklarowana prędkość).

Specyfikacja tutaj: https://gofile.io/?c=RC0sCF

Dostawca internetu: RFC ( gdzie sprawdzić deklarowaną prędkość?)

Na umowie, masz deklarowaną np. 35Mb.

A może gra Ci zcina od słabej grafiki, a nie że ping duży :slight_smile:

FPS’y są w porządku jedynie kłopot z ping’iem. A z umową to ja nie wiem, mam dopiero 14 lat

A mógłbyś napisać w jakich konkretnie grach to się dzieje?

Chodzi mi że absolutnie w każdej grze na platformie steam mam wysoki ping i jest to dla mnie irytujące.

Ja miałem coś podobnego na Battle.net - jak jakiś ruski dołączał do gry to ping mi skakał 500-1000. Podobno używali jakiś programów cheatujących i serwery wariowały. Blizzard zaczął to tępić i wróciło do normy.

A grasz w gry darmowe Free To Play czy płatne?

To i tak nie ma znaczenia, gram w obie.

Ciekawe, czy dostawca może mieć coś źle w ustawieniach na serwerze lub wypożyczony serwer z dziwnymi przekierowaniami do steam :thinking:

Przy łączu 170 kbps wiele gier może działać, a inne mogą zgłaszać ostry ping. Wymień w prost: jakie gry (tytuły)?

Może somsiad kradnie neta i ci zacina gra :rofl::rofl::rofl::rofl:

No np. gry na source (garry’s mod, cs go, portal 2(co op) Unturned, Crossout, Warface, Brawlhalla itd. nie ma sensu dalej wymieniać, bo ten problem występuje absolutnie w każdej grze, przez co jestem skazany na grę singleplayer’ową.