Wysoki ping w grach, spowolniony Internet

Mój problem jest taki, że od dłuższego czasu (prawie 3 tygodnie), w różnych godzinach, ale przeważnie od popołudnia do późnego wieczora w grach bardzo wzrasta mi ping, w najlepszym wypadku od 233 w górę. A gdy pobieram jakieś pliki z sieci, czy przez p2p to pobiera się czasami ze zmniejszoną prędkością, tzn. mam mieć neta 256kbps, a jak pobieram to ściąga się jakbym miał 128kbps, a rzadziej nawet ok. 65kbps. Sprawdzałem też na kilku stronach do testowania łączy i tam też mi pokazuje mniejszego neta od tego co posiadam. Tylko rano Internet przeważnie działa jak należy i na tych stronach jest też pokazywany prawidłowy wynik. Czy wina leży po stronie dostawcy, czy mojej? Neta mam w sieci kablowej Vectra - 256kbps.

jeśli to w godzinach wieczornych to najprawdopodobniej wina przeciążenia sieci …w koncu w tych porach najwiecej ludzi siedzi

mozesz jeszcze sprawdzic kompa pod kątem obecnosci jakiegoś syfu + czyszczenie i defragmentacja dla pewnosci ze komp nic nie zwalnia i jesli dalej tak bedzie dzwon do dostawcy

Kompa czyściłem, skanowałem Spybotem (nic nie znalazło) i defragmentowałem, a problemy z netem są.

to pluj sie do dostawcy…