Wysoki ping w grach

Witam,

 Niedawno kupiłem nowy komputer i wtedy zaczęły się moje problemy. Internet działa normalnie, wszystko pobiera się z maksymalną dla mojego łącza szybkością, ale niestety w grach typu DOTA 2 lub CS:GO, mam strasznie wysoki ping (W docie utrzymuje się cały czas 400-1000, w Csie jest troche lepiej - jest ok 150ping i co kilka minut skacze do 500-600 na kolejne kilka minut) co uniemożliwia mi grę. Mieszkam w domku jednorodzinnym i gram w pokoju na góze, podczas gdy router jest na dole (mój brat grający na dole nie ma tego problemu). Podejrzewam, że może być to wina zewnętrznej karty sieciowej (model TP-LINK TL-WN821N). Czy mógłby mi ktoś coś poradzić?

Masz kablem czy przez wifi? Jak masz ten wysoki ping to sprawdź czy pakiety tracisz i czy twój brat nic nie pobiera

Defir , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

mam przez wifi, brat na pewno nic nie ściąga (ja też). A co chodzi z tymi pakietami? Bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi ;D

Ogranicz rezerwowalną przepustowość łącza na 0 :

 

hmm, a gdzie jest to gpedit na windows 8.1?

http://forum.dobreprogramy.pl/brak-konsoli-gpeditmsc-w-win-8-t452822/

Przeskanuj kompa swojego i brata (wszystkie urządzenia w sieci oprócz telefonów) programami: Malwarebytes Anti-Malware, AVG (pełny skan), Ccleaner, Otl przeskanuj i kliknij sprzątanie. Brat korzysta przez kabel, jest podłączony pod ruter? Bo jak tak ty możesz w ruterze ustawić proirotytet. Też miałem ten problem z pingami, ale zmieniłem neta to wina dostawcy radiowego. Podaj model rutera?

Brat też ma przez WiFi tylko że on nie ma problemu z pingiem ;/ model rutera to topcom wireless weber@cer 8001

Przeskanuj kompa swojego i brata (wszystkie urządzenia w sieci oprócz telefonów) programami: Malwarebytes Anti-Malware, AVG (pełny skan), Ccleaner, Otl przeskanuj i kliknij sprzątanie. Brat korzysta przez kabel, jest podłączony pod ruter? Bo jak tak ty możesz w ruterze ustawić proirotytet. Też miałem ten problem z pingami, ale zmieniłem neta to wina dostawcy radiowego. Podaj model rutera?

DODAJ MNIE NA SKYPE: ten123459

ok, już problem rozwiązany, pomogło dokładne przeskanowanie wyżej wymienionymi programami i zaktualizowanie sterowników do karty sieciowej, w CS:go ping mam na poziome 50ms, co jest dobrym wynikiem, z którym można spokojnie grać, dziękuję wszystkim którzy chcieli pomóc