Wysoki ping

Witam.

Powyższa wiadomość znajdowała się w innym dziale(Bezpieczeństwo i logi HijackThis), tam nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Ponawiam prośbę o pomoc, mam nadzieję, że ktoś tutaj zdoła mi pomóc.

Pozdrawiam.

Na początek zalecam skan dwoma programami :

  • Ad’Aware

  • Spy Bot Search & Destroy

Obydwa dostępne na vortalu.

Problem wysokiego pingu jest dosyć skomplikowany. Pierwszym problemem może być faktycznie “brudny” system. Te dwa programiki o których napisałem wyżej pozwolą Ci zadbać o to, żeby system nie posiadał Malware/adware/koni trojańskich/szkodliwych wpisów.

Wyższy ping możesz mieć nawet przez cookies(ciasteczka) w swojej przeglądarce. Często z reklam pobierane sa tzw. szkodliwe ciasteczka które działają w tle i po prostu zapychają jakąś część łącza. Po zeskanowaniu tymi programami cookies z Twoich przeglądarek powinny być już ok (aczkolwiek polecam skanowanie co 1-2 tygodnie). Spy bot poszuka innego syfu i przeskanuje rejestr, równie przydatne.

Następna sprawa, firewall.

Jak wiadomo są różne firewalle, część z nich blokuje nadmiernie wszystko, część “mówi” że blokuje a tak naprawdę nie robi nic.

Polecam w zaopatrzenie się w pakiet antywirus + firewall, gdyż rozwiązania te są coraz tańsze i dużo lepsze niż instalowanie programów osobno. Polecam np :

  • Kaspersky Internet Security

  • Eset Smart Security

Kolejna sprawa :

Program typu Cfoss daje, i to dużo. Kwestia tego czy masz modem , czy router, ile masz komputerów. Cfoss modeluje ruch na taki żeby była jak najlepsza wydajność lub żeby ping był najlepszy. Ponadto pozwala wykorzystać łącze w 100 %.

Inna sprawa dot. pingu.

Neostrada jest znana z wysokich pingów i problemów na zagranicznych serwerach do gier.

Wynika to mianowicie z tego, że nasza kochana TPSA przekierowuje routing.

Przykładowo, posiadasz łącze w Dialogu, ping do serwera w niemczech (łącze np 2 mb) masz 30-50

Na takim samym łączu na neostradzie,ping może (nie musi) wynosić 50-90.

Jest to głównie przez to, że routing (czyli przekierowywanie połączenia przez jakiś kraj) w Neostradzie jest okropny. Od paru tygodni sprawdzam swój (też mam Neostrade).

Wyobraź sobie, że ping mam super jeżeli routing jest przez niemcy/holandie. Zazwyczaj jest gorzej bo uwaga : Jest przez NOWY JORK/LA/ Kalifornia.

Nie mam pojęcia po co TEPSA robi taki routing, ale to jest tragedia.

Tak czy inaczej myślę, że u Ciebie przeskanowanie programami, zrobienie porządku, pomoże :wink:

Pozdrawiam

Neth

Dziękuje za pomoc. Przeskanowałem system powyższymi programami, zainstalowałem i skonfigurowałem cFosSpeed, ping niby trochę spadł, ale często skacze. Tymczasowo odinstalowałem firewall, lecz zaraz biorę się za testowanie Kaspersky Internet Security 2009. Problem nie został rozwiązany, jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to bardzo proszę o przedstawienie ich w tym temacie.

Neth a co poradziłbyś mi? :slight_smile: Mam podobny problem, mój temat jest niżej :slight_smile: