Wysoki ping

Witam serdecznie. Wiem, że pewnie temat na forum był wałkowany milion razy, aczkolwiek każda sprawa tego typu jest indywidualna. Na wstępie chciałem powiedzieć, że jestem w tym temacie trochę zielony. Wyczytałem, że aby otrzymać pomoc należy dostarczyć Wam testy łącza, a więc oto i one. Cmd komendy tracert dobreprogramy.pl, ipconfig /all, route print.

Raz na kilka dni w wolnym czasie lubię pograć wraz z kumplami w CS GO, czasami mój ping nie przekracza 60ms przez cały dzień, a za 2 dni dochodzi do 2000ms + hmmm. Co do mojego sprzętu, nie jest zbyt nowy, ale zadbany. Nie ma mowy o wirusach, komputer czysty, gram przy wyłączonym antywirusie (norton) więc nie pobiera on aktualizacji. Czy to wina mojego sprzętu, czy też połączenia internetowego ?

czy jakiś sprzet korzysta jeszcze z twojej sieci?

 

sprawdz z ciekawosci czy na cfospeed bedziesz miał to samo.

 

obciażenie sieci może wynikać z różnego softu który masz zaisntalowany to czy nortona wył nie znaczy że nic nie robi dlatego dobrze by było zrobić test bez niego w grze.

 

dodatkowo nigdy nie możesz mieć gwarancji że system jest czysty dlatego programy typu adwcleaner mbam emsisoft EM sa wymagane aby się upewnić.

Ping z reguły sporo bardziej zależy od infrastruktury niż komputera. Możesz spróbować zainstalować najnowsze sterowniki do karty sieciowej.

@MrBeckham666 Tak, jest to studencka stancja, maksymalnie bywają podłączone 3 urządzenia w jednym momencie, lecz u innych jest to zazwyczaj tylko google do nauki. Jeśli chodzi o infrastrukturę łącza to blok jest trochę leciwy i pewnie okablowanie ma również parę ładnych lat. Mam też najdalej do punktu wifi ( 2 ściany żelbeton ) choć nie wiem czy może to być przyczyną wzrostu pingu, ponieważ na ogół łącza nie gubi. Zapomniałem jeszcze, dodać że łącze jest od UPC 10mb, no i najważniejsze: po powrocie ze stancji do domu, problem występuje również na łączu domowym - neostrada 40mb/s. Podobnie jak na stancji, raz chodzi całkiem całkiem, następnego dnia wysiada i nie poklikam. Dzięki za podrzucenie programów do sprawdzenia. Pobiorę i wyślę wyniki, no i sterowniki też zaktualizuję :wink:

Jeśli masz możliwość podłącz się przewodowo do routera aby wyeliminować ewentualny (prawdopodobny) wpływ wifi na ping.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi i pomoc. Wydaje mi się, że problem z pingiem leży po stronie infrastruktury łącza, ponieważ w nocy kiedy większość mieszkańców idzie spać, internet powraca do żywych i ping jest całkiem normalny. Z rana też ujdzie, najgorzej jest wieczorami, czyli wtedy kiedy frekwencja na łączu jest największa. Dziękuję bardzo za pomoc, pozdrawiam serdecznie ! :slight_smile: