Wysoki ping

Witam! Otóż mam bardzo wysoki ping, jest to uciążliwe szczególnie podczas grania (W CS GO mam około 110-130 pingu) Jest jakiś sposób żeby temu zaradzić?
Posiadam internet (chyba mobilny) od T-Mobile

Router: ZTE MF60 (obsługuje do 3G)

Karta sieciowa to Edimax na usb (podobna do pendriva) jakaś stara sprzed ~8 lat (sterowniki nie chca się zainstalowac ponieważ mam zbyt nowy system)

Internet mobilny z zasady słabo nadaje się do gier sieciowych, w twoim przypadku masz router mobilny, łączysz się po Wi-Fi z tego co piszesz i korzystasz z mniej wydajnego połączenia 3G. W prosty sposób pingu nie obniżysz. Musiałbyś zmienić router, najlepiej połączyć się z routerem przewodowo i być może zainwestować w antenę jeśli zasięg nie byłby dobry (sygnał ponad -85dBm).

Prościej i znacznie skuteczniej zmienić sposób dostępu do sieci na bardziej stabilny.

Rozumiem, w takim razie

Jaki router polecacie? (Taki z wejściem na kartę sim)

Jaki jest koszt takiej anteny?

Czy wymiana karty sieciowej bez wymiany routera coś da? (o ile się nie mylę to moja obecna karta ma ok 54Mbps, podczas pracy mocno się nagrzewa)

Router LTE możesz wziąć Huawei B593 czy HUAWEI E5186 jeśli interesuje cię LTE-A. Nie polecam B315 ze względu na awaryjność.

Na temat anten przytoczę moje ostatnie wypowiedzi z forum benchmarka

http://forum.benchmark.pl/topic/231608-jaki-router-i-anteny-do-internetu-lte-na-kartę-słaby-zasięg/?p=2285005

http://forum.benchmark.pl/topic/232979-jak-polepszycusprawnić-dzialanie-sieci/?p=2292469 Przy LTE-A sprawa się komplikuje, bo dochodzi agregacja z kilku częstotliwości.

To czy zmiana karty coś pomoże możesz sprawdzić podłączając inną na próbę czy łącząc się z routerem przewodowo skrętką. Jeśli uzyskasz niższy ping to już masz odpowiedź. Podobnie możesz zrobić pingi na adres routera, w twoim przypadku ping 192.168.0.1. Porównaj wyniki odpowiednio dla połączenia po wifi i po kablu. Generalnie zawsze ping po Wifi będzie wyższy, szczególnie gdy rośnie odległość od routera.

Tak jak kolega napisał, zmień na router 4G oczywiście jak u Ciebie działa, w LTE pingi o wiele niższe są. Druga sprawa sprawdź jaki masz PING na router bezprzewodowo. Trzy - zoptymalizuj system.