Wysoki Ping

Witam od prawie 2 miesięcy mam wysoki ping.Gdy gram rano lub po 23 ping jest dobry tylko ping wzrasta do 500 mniej więcej wtedy kiedy dzieci przyjdą ze szkoły czyli 16,17.Internet radiowy router
Aktualny ping ok 400 Download 1.13 w umowie jest do 6. Upload 1.22 Sprawdzałem na speedtest.
Pomoże ktoś ?

Zmienić internet na stabilniejszy / lepszy pod gry internetowe (multiplayer) :confused:.

Jak dla mnie przy pingu powyżej 200 ciężko się gra (zwłaszcza jak nagle uda się osiągnąć np. stały na poziomie 70 ms).

No tak ale jak to naprawić czy to jest wina operatora czy moich kolegów ?Przez np torrenty lub wirusy

Przejdź na kablowy lub światłowód.
Problemem będzie pakowanie i rozpakowywanie pakietów jeśli do punktu dołączają się kolejni odbiorcy.

Jak na razie światłowód odpada. Ale się pytam czego to może być przyczyna ? czy operatora czy kolegów co mają wirusy

Przyczyną jest ułomność technologii radiowej. Jak już wcześniej wspomniano: kabel to kabel (choć i tu bywa różnie)

Dzwoniłem do operatora z kilka razy i nic z tym nie robił.Mój kolega ma to samo ten sam ping. A światłowód gdy mam miejscowość 2km stąd to była by możliwość podłączenia u mnie światłowodu ?

W takim razie nie pozostaje nic innego jak zmiana operatora :slight_smile:

Mogę prawie na pewno powiedzieć, że nie.

Rozejrzyj się za ofertą internetu LTE, a w szczególności T-Mobile i ich nielimitowanemu internetowi domowemu. Prawdopodobnie prędkości i stabilność będą znacznie wyższe niż na radiówce. Dodatkowo oferują 14 dniowy okres próbny.

3 polubienia

A jak mam na telefonie z plusa i on słabo chodzi i patrzyłem gdzie jest nadajnik i jest w tym samym miejscu co plus to bd dobrze chodził od czego to zależy ?

To zależy od kilku rzeczy, nie tylko lokalizacji stacji.
Mimo tej samej lokalizacji internet od TM może działać lepiej, ale nie musi.
Najlepiej samemu przetestować i wziąć ofertę na okres próbny, wtedy będziesz wiedział jak się sprawuje.

Albo sprawdź na starterze za 5-15 złotych jak boisz się, że nie wyrobisz z wycofaniem umowy.

A to będę musiał zrezygnować z umowy teraz co mam ?