Wysokie obciążenie procesora,karty graficznej

Witam

Ewidentnie za słaby procesor, w ramach taniości - jakiś P4 z HT musiałbyś zakupić ewentualnie

 

Na ten system dołóż jeszcze RAM tak aby było w sumie 3 GB. ponieważ płyta więcej nie obsługuje.

Procesor na ten system powinien być min. dwurdzeniowy.

Nie sprawdzałem czy płyta takie obsługuje.

Zmień zasilacz na lepszy.

Ogólnie to słaby komputer :frowning:

 

Zmiana procesora na Pentium 4 lub dodanie RAM niewiele zmieni. Ten komputer nadaje się jedynie do pisania w Wordze i przeglądania niezbyt rozbudowanych stron internetowych.

Uruchom autoruns jako administrator -http://technet.micro…s/bb963902.aspx -File>save>zapisz na pulpit,umieść na -http://www.speedyshare.com/ -na forum podaj linka

Wyłącz indeksowanie dysku-http://windows7.nius-it.pl/indeksowanie-w-windows-7

http://speedy.sh/jdcpE/AutoRuns.arn

Zakładka Logon odznacz :lxbkbmgr.exe    Lexmark X1100 , Microsoft Windows    Poczta systemu Windows ,ASUS SmartDoctor ,Skype

 

Zakładka Services odznacz :gupdate ,MozillaMaintenance  ,SkypeUpdate, WinDefend , HPSLPSVC   

 

Scheduled taks i odznacz :\DriverEasy ,\GoogleUpdate ,\JetCleanLoginCheckUpdate ,\Microsoft\Windows Defender

 

Zrestartuj komputer i zobacz jak będzie działał

OK już odznaczyłem zrestartuje komputer po przetwarzaniu plików (efkt odznaczania indeksowania ) i dam znać.

Jak dalej będzie to samo to spróbuj wyłączyć Akcelerację sprzętową wtyczki Flash

Wymiana na P4 z HT może dać kopa, w sumie całkiem niemałego, bo na dwóch wątkach można równocześnie odpalić dwa procesy i w miarę pracować a nie tylko jeden. Ale nie zrozumie tego użytkownik i5/i7 regularnie dokonując upgrade’u…

 

Zaczynaj jednak powoli zbierać pieniądze na wymianę platformy

HT w Pentiumach na S478/775 to nie to samo co obecnie. Ten procesor ma tak marną wydajność wątku, że niczego to nie zmieni.

Jak teraz działa? Pamiętaj że to jest słaby sprzęt,ale zrobimy co możemy żeby go  zoptymalizować.Na koniec- wykonaj defragmentacje dysku -http://i.download.id…ragportable.exe - z opcją optymalizacji.Uruchom ponownie system i zobacz jak będzie.

Win7 na takim sprzęcie od tego bym zaczął. Zmień na XP-ka.

Również proponuję wymianę CPU na Pentiuma 4 z HT. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś celeron = syf.

 

Na procesorze dwu wątkowym można równocześnie odpalić dwa wątki. Mogą pochodzić one z tego samego procesu lub dwóch różnych.

Dzięki za porady :wink: przyznam że trochę się polepszyła wydajność komputera :smiley: Ale mam pytanko czy płyta główna p4m800-m7 z procesorem intel pentium 4 CPU 2.93GHz była by lepszym rozwiązaniem (znalazłem taką w domu) ? Wiem że nie jest to nowy sprzęt ,ale czy była by lepsza ?

Sory że tak was dręcze z moim problemem ale tak jak pisałem nie znam sie na tym aż tak dobrze .

Sterowniki

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=91#dl

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=AH3650+Series&os=17 Wybierz system zgodny z zainstalowanym. Mimo wszystko proponuję zmianę na XP-ka

 

Tak lepszym wyborem będzie P4 od Celerona.

Wymieniłem płytę główną na p4m800-m7 z procesorem Intel Pentium 4 CPU 2.93GHz ,komputer już lepiej pracuje ale jest niepłynne przewijanie stron, oprócz tego filmiki na youtube się zacinają . Czy jest na to jeszcze jakieś rozwiązanie czy po prostu nic sie już nie da z tym zrobić może jakieś sterowniki trzeba dodatkowo wgrać .

Zacznij od tego jaki system postawiłeś? Daj screena z menadżera urządzeń. Następnie daj jeszcze screena obu dysków z HDTune z zakładki Health. Napisz na którym dysku postawiłeś system.

 

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

Dobra dziękuje Wszystkim co mi pomogli rozwiązać problem . Już wszystko jest ok po wymianie płyty głównej , procesora i po  ponownym zainstalowaniu wszystkich sterowników .