Wysokie obciążenie procesora przez SVCHOST

Ostatnimi czasy proces svchost.exe dosłownie zarzyna mi komputer.

Obciążenie pokazuje w okolicach 25%, ale wiatrak wyje, a laptop grzeje się mocniej niż przy grach, z którymi sobie nie radzi.

Moje podejrzenia padają na wirusa, który podpiął się pod svchost lub na działania Microsoftu związanie z wmuszaniem ludziom Windows 10 (mam 7), czyli właściwie wychodzi na jedno, czyli na wirusa.

To drugie podejrzenie jest spowodowane tym, że do momentu premiery Win10 z komputerem nie było żadnych problemów, a teraz problemy są bez przerwy. Najgorzej jak się odejdzie do komputera, bo wtedy nie wiadomo co obciąża go w takim stopniu, że mógłby się spalić.

 

Czego szukać, jak diagnozować, co może być problemem?

http://www.online-tech-tips.com/computer-tips/how-to-fix-svchostexe-errors-and-problems-with-high-cpu-usage/

 

Uruchom -Process Explorer-umieść kursor myszy na procesie svchost a otrzymasz okienko pokazując, które usługi są uruchomione w tym procesie. Zrób screena z programu i pokaż na forum

@IPSEN W tym programie mam 12 takich procesów…

Pokaż okno procesów z programu Process Explorer

a.thumb.png.051c1cd85bb634f927f115c56c7e

Chwilowo jest spokój, więc screeny procesów będę się starał zrobić jak svchost będzie szalał

Postaraj się jeszcze raz zrobić screena z programu- Process Explorer- gdy system przymuli,