Wysokie obciążenie procesu svchost.exe

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Dziś włączając komputer odczułem iż strasznie go coś zamula, włączyłem menadżer zadań, procesy i sortuj wg. użycia pamięci i na pierwszym miejscu miałem svchost.exe używający 130MB pamięci oraz 80/90% procesora.

(Ramu mam 1024, procesor to Intel Celeron 2Ghz, system MS Windows XP Service Pack 3 regularnie aktualizowny)

Do tej pory nigdy tak nie miałem i nie wiem co jest tego powodem.

Prosze o pomoc w przywróceniu normalnego działania Windowsa. ![-o<

Przeskanuj komputer antywirusem i programami typu Ad-Aware, Malwarebytes, Spybot. Jeśli coś wykryje to napisz na forum.

a spróbuj wyłączyć aktualizację automatyczne w usługach i uruchomić ponownie komputer

Przeskanowałem Avastem, standardowo cały dysk oraz gruntownie folder Windows, nic nie wykrył.

Przeskanowałem także programem Malwarebytes Anti-Malware oto log:

Typ skanowania: Pełne skanowanie (C:\|)

Przeskanowane obiekty: 144885

Upłynęło: 58 minute(s), 55 second(s)


Zainfekowane procesy w pamięci: 0

Zainfekowane moduły pamięci: 0

Zainfekowane klucze rejestru: 0

Zainfekowane wartości rejestru: 0

Zainfekowane pliki rejestru: 2

Zainfekowane foldery: 0

Zainfekowane pliki: 0


Zainfekowane procesy w pamięci:

(Nie wykryto groźnych plików)


Zainfekowane moduły pamięci:

(Nie wykryto groźnych plików)


Zainfekowane klucze rejestru:

(Nie wykryto groźnych plików)


Zainfekowane wartości rejestru:

(Nie wykryto groźnych plików)


Zainfekowane pliki rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\AntiVirusDisableNotify (Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> No action taken.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\FirewallDisableNotify (Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> No action taken.


Zainfekowane foldery:

(Nie wykryto groźnych plików)


Zainfekowane pliki:

(Nie wykryto groźnych plików)

Zrobiłem także tak jak poradził djkamil09061991 Po wyłączeniu aktualizacji proces svchost.exe osiąga maximum 30MB obciążenia pamięci oraz nieznacznie obciąża procesor.

Jednak wolałbym mieć te aktualizacje włączone.