Wysokie pingi a prędkość neta - czy to ma związek?

Jaki wpływ wysokość pingów ma na prędkość neta?

Bo prędkość na speedtestach jest ok, a net śmiga wolno.

Pingi mam w granicach 60-130 ms

Mam internet w NETII za pośrednictwem routera NETIA SPOT.

Umowa opiewa na szybkość D do 20 Mb. Faktyczne osiągi są w granicach 8-12 Mb, po wielu interwencjach czasem rzędu 14-18 Mb.

Natomiast PING ( istotny do szybkości reakcji) winien być w granicach do 30, faktycznie bywa 26-36, a ostatnio to nawet 1045-1500.

Przy wysokim PING=u trudno pracować na komputerze.Jednak serwisantom NETII to nic nie mówi i zgłoszenia interwncj zamykają

bez żadnego sygnału.

Jeżeli chodzi o D to tłumaczą, że umowa jest do 20 Mb, więc jak będzie 0,5-1,0 Mb to też są spełnione warunki umowy.Ponadto

uważają, że nic poprawić nie mogą, bo linia telefoniczna należy do TP i ona nie spełnia parametrów.Tylko przed zawarciem umowy

zwracałem im na to uwagę i twierdzili,że linia jest pewna i spełnia wymogi rzędu min. 22Mb - teraz przy interwencjach oni nic niby zrobić nie mogą.

Pozostaje zmienić dostawcę!

Nie radzę korzystać z ich natrętnej reklamy i dawać im zarobić.

to masz szczescie ze masz taki net bo 60% polski na gorszy

jak masz 2 kompy podłączone to net 6mb powinnien starczyc i pingi nie beda skakac jak przy np 2mb

Opóźnienie zależy też od odległości zdalnego hosta, im dalej on jest w sieci, tym opóźnienie jest wyższe, ponieważ im pakiet więcej urządzeń odwiedzi, tym opóźnienie się zwiększa, co jest związane z przełączaniem na przełączniku, musi on najpierw sprawdzić tablicę przełączania i kierować ramkę w odpowiedni port, natomiast router odbiera ramkę, dekapsuluje ją, sprawdza nagłówek IP, enkapsuluje w nową ramkę i wysyła dalej i tak się dzieje na każdym urządzeniu sieciowym (zresztą w opisałem to w dużym skrócie) aż do hosta docelowego, wysłany pakiet musi też wrócić, nie wiadomo też ile czasu spędza na zdalnym hoscie, są to co prawda ułamki sekund ale to się kumuluje i wychodzi całkowity czas opóźnienia.

Co to dokładnie znaczy? Strony wolno się ładują? Próbowałeś przeczyścić bufor DNS? Problemem niekoniecznie musi być wolne łącze.

Strony wolno się ładują.

A jak przeczyścić bufor DNSów? Nie słyszałem jeszcze o tym :slight_smile:

ps. sprzęt jest co prawda leciwy, ale do neta powinien wystarczyć, moim skromnym zdaniem.

Spróbuj usunąć ciasteczka, wyczyścić historię, lub sprawdź na innej przeglądarce, której na co dzień nie używasz.

Wykonujesz w wierszu poleceń takie polecenie.

ipconfig /flushdns

Masz jakiś router? Jeśli tak, to jaki (nazwa i model)? Próbowałeś go zrestartować, tj. wyłączyć i włączyć?

Routera nie mam, to jest radiówka do karty podłączona, przeczyszczę dnsy i tyle, bo wszystko inne nie zmienia postaci rzeczy.