Wysokie pingi - problem z siecią

Witam. Od dłuższego czasu mam problemy z internetem. Głównym problemem są wysokie(skaczące) pingi. Zdarza się również, że internet często znika na parę minut, co jest bardzo denerwujące i sprawia, że granie w gry mmo jest niemal niemożliwe…

Dzwoniłem do operatora - standardowe “u nas jest wszystko w porządku”.

 

Mój internet to radiówka, jednakże nadajnik znajduje się dwa domy dalej.

 

Przez polecenie tracert wyszło mi coś bardzo niepokojącego:

http://imgup.pl/di/SULM/tracert.jpg

 

Logi z combofixa:

OTL.Txt

 

 

I teraz moje pytanie do osób, które się na tym znają - W czym leży problem? Czy coś jest nie tak po mojej stronie, czy może to wina operatora?

Szczerze mówiąc już od dłuższego czasu rozważam zmianę dostawcy, chciałem się jednak na koniec upewnić, gdzie leży problem, żeby z kolejnym nie mieć podobnych problemów.

 

 

Ostatnio resetowałem router, jednak przed i po nie zauważyłem żadnych zmian. A jeśli ma to jakieś znaczenie, to podczas konfiguracji zauważyłem, że na liście nadajników, ten z którym się łącze ma pod sygnałem wpis 40dB - i jest to najwięcej na tej liście, inne mają 4-11dB. To dobrze czy źle, że ten ma najwięcej?

W logu OTL widzę oznaki infekcji (WebCake i inne), to może być przyczyną twoich problemów ale skrypt usuwania niech przygotuje ci ktoś dobrze obeznany z OTL (ja już nie mam widowsa).

 

Jak dokładnie wygląda struktura twojego połączenia z siecią? Jeśli dobrze rozumiem twój komputer łączy się z routerem który działa jako WiFi Repeter lub AP Client łączący się z inną siecią poprzez wifi, zgadza się?

 

Wynik tracert jest niejednoznaczny, pakiety dochodzą ale z bardzo dużym opóźnieniem i poszczególne punkty na trasie pakietów nie odpowiadają na pingi.

Spróbuj polecenia tracert do ip twojego routera oraz do ip punktu dostępowego wifi z którym łączy się twój router, to pozwoli znaleźć miejsce w którym pojawiają się problemy.

 

A tak poza tym to warto robić tracert do jakiegoś znanego ip np. do ip serwera dobreprogramy.pl (masz go na swoim screenie) oprócz śledzenia do adresu strony bo to pomoże wychwycić gdy to serwer DNS jest źródłem problemu ale akurat w tym przypadku widać że serwer DNS poprawnie odpowiada ci z ip serwera.

 

Nie jestem pewien czy to wystarczy, ale wygląda to tak - mój komputer jest podłączony do routera(kablem), ten z kolei jest podłączony do anteno-tuby na dachu, która odbiera sygnał od sąsiada(nie wiem, jak to wygląda u niego).

 

Tracert do routera(pierwsze adres ip lan, później wan):

http://imgup.pl/di/TKCB/tracertrouter.jpg

 

Adres ip punktu dostępowego, to adres ip mojego sąsiada? Można ten adres jakoś sprawdzić, czy po prostu go zapytać?

Oba adresy do których zrobiłeś trasowanie należą do twojego routera więc sprawdzanie obu raczej nie ma sensu.

Na screenie wygląda na to że połączenie do twojego routera jest ok.

 

Adres puntu dostępowego to ip routera twojego sąsiada od którego odbiera sygnał twój router.

Możesz go sprawdzić odczytując w routerze adres bramy z którą się on łączy, wnioskując ze screena prawdopodobnie będzie to 192.168.7.1 ale lepiej sprawdzić.

 

Najlepiej zrób trasowanie po kolei do serwera DP, potem do twojego routera a potem do routera sąsiada i daj nam screena.

Jeśli trasowanie do DP wyjdzie dobrze a nie jak na screenie z pierwszego postu to nie ma sensu robić pozostałych.

Kensei , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem oraz poprawić wielkość grafik do rozmiarów określonych w regulaminie, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu dokonania korekty tytuły należy użyć opcji edytuj w poście otwierającym wątek, a następnie skorzystać z pełnego edytora tekstu.

Poprawiłem nazwę i zmieniłem miniaturki na linki.

 

Tutaj jest screen o który pytał scripter1:

http://imgup.pl/di/D4FW/tracert3.jpg

A więc tak, czasy do twojego routera są niby ok bo poniżej 1ms ale już czasy do routera sąsiada są podejrzanie wysokie i mocno niestabilnie co jest również podejrzane.

Podejrzany jest również pojawiający się przy wszystkich trasowaniach napis że trasa przewyższa maksymalną ilość skoków.

 

Najpierw należałby zająć się tymi śladami infekcji bo to może być przyczyną twoich problemów, jeśli nikt tu ci nie odpowie w tej kwestii to załóż wątek w dziale Bezpieczeństwo i tam zamieść skany OTL (zgodnie z regulaminem tamtego działu oraz zgodnie z zamieszczonymi w tamtym dziale zaleceniami jak konfigurować OTL do skanowania).

 

Możesz jeszcze zrobić testy ping do tych ip z tym że standardowy windowsowy ping 4 pakietami to za mało, zalecałbym użycie polecenia ping z przełącznikiem _ -n _ deklarując np. 100 pakietów.

Przykładowo polecenie takiego pingu do twojego routera by wyglądało tak: _ ping -n 100 10.0.0.1 _

Taki ping pozwoli określić czy użądzenia pod tymi adresami ip zawsze odpowiadają na żądania pingu oraz w jakim czasie i czy czasy odpowiedzi są zawsze podobne.