Wysokie pingi w CS GO


(ziom_jp) #1

Witajcie, ostatnio sprezentowałem sobie grę - CS GO. Wszystko ładnie i pięknie chodzi, sprzęt mam w porządku, a jedyną wadą są pingi, które wynoszą 100-110, rzadko 90. Nieraz to i pingi skaczą do np. 400 i gra się zawiesza. Według speed testu pingi są 50-60, prędkość neta - niecałe 3 Mbps. Grając w CS 1.6 pingi były około 50-60, a nie przypominam sobie takich “lagów”.  Wiecie co jest przyczyną takich wysokich pingów? Czy jest jakaś możliwość zmniejszenia ich?


(silvver) #2

Jak to gra Ci się zawiesza przy 400ms? Program przestał działać? Błąd? Czy prostu wywala Cię z serwera, bo masz za wysoki pingi? Masz jakiegoś firewalla? Sprawdzanie pingu na speedteście nic Ci nie da, bo ping jest sprawdzany tylko w momencie testu, a nie przez dłuższy czas.

 

Start  -> uruchom -> wpisz ping www.wp.pl -t 

włącz jakiś mecz csa, jak zaliczysz laga to zminimalizuj i rzuć okiem na te pingi - czy jakieś skały mocno do góry. (lub np graj w oknie abyś cały czas widział pingi) Jak pingi ładne, to problem leży po stronie serwera CSa. Jak pingi też tu skaczą, to możliwe są:

-po stronie dostawcy (nie możesz prawie nic zrobić oprócz zgłaszania, że masz wysokie pingi i nie spełnia twoich oczekiwań - bo łącznie jest niestabilne)

-po Twojej stronie z winy netu, np w Twojej sieci masz jeszcze komputer siostry na którym odpala co chwilę filmiki 1080p w YT i ich buforowanie powoduje nagłe skoki w pingach lub sąsiad podłączył się pod Twoje wifi

-na Twoim PC jakiś program lub sam windows chwilowo lecz namiętnie zaczyna wysyłać/pobierać dane z Internetu. Sprawdź programem monitorującym download/upload (część firewalli ma wbudowany taki monitor przesyłu danych)

-może akurat w tym czasie jakiś program/windows lub sam CS mocno z dysku coś odczytuje? Masz jeden talerzowy dysk i na nim OS + CS?


(ziom_jp) #3

Dzięki, zgadza się pomogłeś. Jest to wina neta, gdyż ten jest “z powietrza”. Pozdrawiam.


(Helior) #4

Spróbuj komendy jeszcze na ping one też czasem pomagają. :slight_smile: