Wysokie pingi w CS:GO

Witam, mam problem z pingiem i nie wiem co zrobić ;x 

Otóż posiadam internet LTE z sieci Plus, jeżeli chodzi o pobieranie to wszystko ładnie śmiga według mnie, ale jest jeden problem… Okropnie duże skoki pingu nie mam pojęcia czemu.

Grając w CS, w jedną chwile skok pingu mam od 60 do 200/300/400 na polskich serwerach co jest dziwne, i tak co chwila.   

Speed test: 

http://www.speedtest.net/my-result/5462988517

Na pewno antena poprawiłaby upload. Nie podałeś, ani na czym odbierasz ten internet, ani gdzie. Przy słabym internecie, a na dobry to on nie wygląda będą lagi. Dobrze by było, gdybyś podał parametry sygnału. 

W tym rzecz że posiadam antenę, internet pobieram w miejscowości Płaczkowice. Siła sygnału na chwilę obecną to: 4/5 kresek, (-79dBm). Dodam to że, na początku współpracy z plusem nie miałem problemów z pingiem. 

Jaką masz antenę, jaki odbiór w paśmie HSPA+. Jaki modem, router. Te 5 km od nadajnika to niby nie dużo, ale jednak. Jak to działa w nocy. Dużo jest tematów: CS GO + Play = porażka. Piszesz, że było dobrze, ale nie wiesz o ile wzrosła liczba użytkowników itd.

Antena jaką posiadam to: Antena komunikacyjna model AK C2 Uni dostałem ją ze sklepu Plusa.

Router: D-Link DWR-116, a modem to Huawei E3372.

Test który podałem był z godziny nocnej, aktualny test: http://www.speedtest.net/my-result/5463571714

No niestety nie mam pojęcia o ile wzrosła liczba użytkowników ;/ 

A co to odbioru w paśmie HSPA+ to nie rozumiem o co chodzi, możesz wytłumaczyć? A na pewno sprawdzę. 

Pozdrawiam :) 

Ta antena to,  to antena do niczego.  Masz do wyboru HSPA+ - internet szerokopasmowy PLUS w pasmie 2100Mhz, LTE w PLUS to pasmo 1800Mhz.

Z mapy wynika, że pewny zasięg masz na zewnątrz. Czyli antena zewnętrzna powinna pomóc.Pomyślę nad anteną.  

Dzięki wielkie za pomoc, rozumiem że jak znajdziesz antenę szybkość będzie o wiele lepsza? :) 

Sprecyzuj czy korzystasz obecnie z lte czy HSDPA. Możesz to sprawdzić na modemie. 

Parametry sygnału również możesz podać, RSSI RSRP RSRQ. Jeśli miałbyś -79dbm i pozostałe parametry również odpowiednio wysokie to sygnał masz wystarczająco mocny. Wtedy w antenie nie ma co szukać winy, tylko najpewniej nadajnik w okolicy jest wysycony. Możesz wziąć modem ze sobą oraz laptopa i podjechać pod bts. Jeśli prędkości niewiele się poprawią lub wcale to sprawa jasna.

Jeśli często grasz i oczekujesz stabilności parametrów łącza może czas pomyśleć nad innym dostawcą, stacjonarnym na światłowodzie. Internet mobilny niestety cechuje się zmiennością działania zależnie od pory dnia, warunków atmosferycznych, dnia tygodnia, lokalizacji etc i raczej nie nadaje się do bardziej ambitnych zastosowań niż przeglądanie stron i oglądnięcia filmiku od czasu do czasu.

Podjechać niestety nie mam jak, gdyż posiadam komputer stacjonarny a nie laptopa. Modem świeci się na niebieski kolor, z czego mi wiadomo jestem podłączony pod LTE (niebieski kolor sygnalizuje to, sprawdzałem jeszcze raz na instrukcji).

Jeżeli chodzi o te parametry o które prosiłeś, niestety nie wiem jak mam to sprawdzić i gdzie. :confused:

Parametry możesz sprawdzić po zalogowaniu do modemu 

Mam kompletnie inną stronę routera, nie mogę znaleźć jakoś tych informacji ;x 

Jeśli zalogujesz się na router to na pewno nie znajdziesz takich informacji. U ciebie bowiem modem Huawei odbiera internet. Domyślnie jego IP to 192.168.8.1.

W sumie podałeś już siłę sygnału we wcześniejszym swoim poście, pytanie skąd to zczytałeś.

Jeśli byłyby problemy z połączeniem z modemem możesz na ten czas odłączyć go od routera i podłączyć bezpośrednio do komputera. 

Informację o dBm odczytałem stąd: 

Problem jest taki, że modemu od router’a, nie mam możliwości odpiąć żeby potem podpiąć prosto do komputera gdyż kable prowadzące od anteny nie dostaną prosto do komputera. Cudem jest to że wystarczyły na parapet. :/ 

Powinna wystarczyć: http://www.cybertech.com.pl/p116,antena-dualna-lte-4g-10dbi-mimo.html, ale może Longhorn2009 mnie poprawi. Prędkości, które osiągasz nie wymagają poprawy, ale warto podnieść je aby uzyskać lepszy upload, który obecnie wygląda tragicznie. Myślę jeszcze o antenie logarytmicznej.http://www.cybertech.com.pl/p17,antena-dualna-wielozakresowa-lte-hspa-gsm-wtyk-sma.html. Pamietaj o konektorach do modemu.

Napisz co pokazuje modem bez anteny podłączony do komputera , (nie masz przedłużacza USB?) Nie znając odczytów z panelu modemu, to pozostaje szklana kula.

To antena dookólna, więc ten parapet wskazuje na zasięg na zewnątrz budynku, to na tyle szklana kula.

Nie wiem czy jest sens podłączać sam modem do komputera bez anteny, gdyż na początku współpracy próbowałem z samym routerem bez anteny korzystać z internetu, wtedy nawet LTE nie łapało, ani nic. Pustka była ;/. 

Troche podsumujmy.

Router najpewniej podaje parametr RSSI, bardziej interesowałby nas RSRP, ale generalnie jeśli masz do nadajnika 5km i tak dobry poziom sygnału przy połączeniu lte to nie winiłbym słabej anteny, lecz bardziej obciążony nadajnik. Jeśli nie masz możliwości pożyczyć choć na chwile laptopa i sprawdzić prędkości przy bts jak pisałem to możesz wykorzystać telefon/tablet z lte. Test najlepiej przeprowadzić na tej samej karcie sim, która siedzi w modemie. Możesz ją przełożyć z modemu i zrobić próbę. Jak mówiłem, gdy prędkości będą zauważalnie lepsze jest sens zmieniać antenę.

Jeśli o antene chodzi to ta twoja obecna jest przewidziana na wiele szerokości pasma, 790-960, 1710-1880, 2570-2620MHz. Jej zysk jest niewielki, 2-3dBi. W zestawie są przewody do podłączenia modemu o długości 10m. Tłumienie tego typu kabli H-115 to ok 4,2dB (dla 1800MHz) przy odległości właśnie 10m. Dochodzą do tego straty na złączkach SMA. Czyli zysk anteny okazuje się mniejszy od tłumienia przewodu. Na korzyść działa wystawienie tej anteny na zewnątrz. Widać tak właśnie jest, skoro odłączenie jej drastycznie osłabia sygnał.

Jeśli wymieniać na inną to uzupełniając odpowiedź @askow musiałbyś zakupić najlepiej panelówkę dostosowaną do częstotliwości nadajnika. Sprawa komplikuje się, gdy LTE zaczyna już coraz częściej działa na 800 i 2600MHz, nie tylko 1800MHz. Tutaj widać zalete anteny szerokopasmowej-logarytmicznej. Ma mniejszy zysk ale działa w szerszym zakresie częstotliwości. Panelówka musi być koniecznie w wersji MIMO, aby wzmacniać sygnały rx i tx, bez tego zyskasz spory download ale kiepski upload lub odwrotnie (zależnie od sposobu podłączenia konektorów). Najlepiej brać jak najmocniejszą, choćby ze względu na starty przy długim przewodzie antenowym. Cybertech ma też wersje 15dBi.

Co do modemu, możliwe że masz wersje zwykłą, nie hilink jeśli masz problemy z połączeniem się z nim przez IP.

Dziękuję za pomoc, później podjadę pod bts i sprawdzę szybkość. Jeżeli szybkość będzie o wiele szybsza, postaram się kupić panelówkę. @Longhorn2009 czy mógłbyś mi podać link do odpowiedniej anteny? Nie znam się na tym i nie będę wiedział pewnie którą wybrać. Pozdrawiam :) 

Sorensen czy cybertech 15-17dBi będzie właściwa, koniecznie mimo. Tutaj przykładowy sprzedawca http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39466890 i model http://allegro.pl/antena-dual-lte-sorensen-17dbi-4m-czarna-np-b315-i6314884115.html Musisz tylko dopasować potrzebną ci długość przewodu antenowego (im krócej tym lepiej) i poinformować sprzedawce że potrzebujesz złączy do modemu.

To dość kosztowna inwestycja, dlatego sugeruje najpierw dobrze upewnić się czy na pewno jest konieczna właśnie zrobieniem próby pod nadajnikiem.